V Ostravě se protestovalo proti vládě. Prý na nějaký čas naposledy

18.11.2012 8:00 | Zprávy

Téměř 1000 lidí v sobotu odpoledne podle odhadu ČTK demonstrovalo v Ostravě na centrálním Masarykově náměstí proti vládě a jejím reformám. Demonstraci nazvanou Demokracie vypadá jinak zahájila československá státní hymna.

V Ostravě se protestovalo proti vládě. Prý na nějaký čas naposledy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Odbory uspořádaly na Václavském náměstí demonstraci proti vládě. Pak se demonstrující přesunuli na Národní třídu

Náměstím zazněla i slovenská část někdejší československé hymny, kterou pořadatelé pustili jako připomínku rozdělení společného státu.

Podle jednoho z pořadatelů, Karla Fiedlera, na náměstí dorazilo až 1500 lidí. "Čekali jsme trochu více. Je to pro nás malé zklamání," řekl na počátku demonstrace. Dodal, že na nějakou dobu to bude protest pravděpodobně poslední. "Musíme se poradit. Není ale možné lidi pořád tahat na náměstí. Musíme na politiky tlačit i jinak," řekl.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jav, čtk

Evropská unie si z našich peněz dělá bankomat

Souhlasím s tím, co tvrdíte, bohužel situace u nás je podle mě stejná. Stát podle mě není dobrý hospodář a nač u nás potřebujeme tolik politiků za takové peníze? Vždyť o řadě z vás není ani slyšet a řada z vás si práce poslance plete s cestovkou. Nebo to tak podle vás není?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Přestup Foltýna k Fialovi. Odhaleno. Bazalová podává žalobu

15:42 Přestup Foltýna k Fialovi. Odhaleno. Bazalová podává žalobu

Publicistka, podnikatelka a bývala členka Rady ČTK Angelika Bazalová se obula do vládního koordináto…