V Praze na Vítkově se uskuteční husitská bitva

11.07.2015 6:09

Na pražském vrchu Vítkově se dnes uskuteční historická slavnost s názvem Hrrr na ně! - Husité na Vítkově. Lidé uvidí rekonstrukci slavné bitvy českých dějin. Střet křižáků s husity, které vede Jan Žižka, sledují každý rok stovky lidí. Tentokrát si připomenou i 600. výročí upálení mistra Jana Husa.

V Praze na Vítkově se uskuteční husitská bitva
Foto: Hans Štembera
Popisek: Památník na pražském Vítkově

Bitvy se zúčastní na sto válečníků v dobových kostýmech. Kromě toho na návštěvníky čekají rytířská klání, kejklířská vystoupení, šermířské souboje, dobová módní přehlídka nebo potulní hudebníci, kteří předvedou historické písně na autentické hudební nástroje.

Pro děti budou připraveny různé dobové hry a soutěže, loutkové divadlo, střílení z luku a kuše nebo hod na cíl. Pozornost si zaslouží stánky s řemesly. Své umění předvedou hrnčíři, řezbáři, kováři, brusiči nožů nebo svíčkaři. K ochutnání bude kvasnicové pivo, frgále, trdelníky nebo medovina. Zájemci si budou moci prohlédnout Památník na Vítkově.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Možná tímhle žijete v Praze tady po kavárnách, ale v zemi taková situace není!“ Ovčáček, Hašek, Pospíšil a další rozpoutali u Jílkové brutální bitvu

6:57 „Možná tímhle žijete v Praze tady po kavárnách, ale v zemi taková situace není!“ Ovčáček, Hašek, Pospíšil a další rozpoutali u Jílkové brutální bitvu

Prezident Miloš Zeman se po svém znovuzvolení rozhodl dát premiérovi v demisi Andreji Babišovi hodně…