V Praze se dnes otevře Trojský most, průjezdný bude od pondělí

04.10.2014 6:05

V Praze se dnes slavnostně otevře Trojský most přes Vltavu, který je součástí tunelového komplexu Blanka. První auta a tramvaje se po mostě, za který Praha zaplatí více než 1,3 miliardy korun, ale projedou až v pondělí ráno. Dnes se Pražané mohou po mostě a také tunelem Blanka projít. V rámci dne otevřených dveří budou přístupné i dvě stanice rozestavěného úseku metra A.

V Praze se dnes otevře Trojský most, průjezdný bude od pondělí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlak ve stanici metra

Akce v Blance i metru se budou konat od 09:00. Do tunelu se Pražané dostanou do 14:00, v metru bude prohlídka ukončena o hodinu později. Po poledni uloží vedení města do mostní konstrukce pamětní listiny.

Prohlídková trasa tunelu Blanka začíná u stanice metra C Nádraží Holešovice. Návštěvníci si prohlédnou Trojský most a následně vstoupí do tunelu Blanka. Prohlídka končí na Letné, trasa je bezbariérová.

V rámci dne otevřených dveří se lidé podívají i do dvou stanic rozestavěného úseku trasy metra A do Motola. Přístupné budou stanice Nádraží Veleslavín a Nemocnice Motol. Pražané mohou při přesunu mezi prohlídkovými trasami využít speciální autobusovou linku.

Tunel Blanka, za který Praha zaplatí 36,9 miliardy korun, by se měl otevřít 2. prosince. Původně měl být dokončen v roce 2011. Nový úsek prodlouženého metra A, který bude stát kolem 20 miliard korun, se otevře na jaře příštího roku. Obě stavby provázely problémy. Spory kolem tunelu Blanka stále řeší rozhodčí soud.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: dkr, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Jsou čtyři. Strašný, co si dovolujou!“ S Piráty došla trpělivost. Právě teď

4:44 „Jsou čtyři. Strašný, co si dovolujou!“ S Piráty došla trpělivost. Právě teď

Situace kolem čtyř pirátských poslanců nabírá na obrátkách. Není to sice tolik vidět, jelikož vešker…