V Praze se ráno otevřel Trojský most přes Vltavu

06.10.2014 6:04 | Zprávy
autor: vam, čtk

Trojský most přes Vltavu, který je součástí tunelového komplexu Blanka a vnitřního pražského okruhu, se dnes časně ráno otevřel pro auta a MHD. První tramvaje vyjely podle jízdního řádu ve 4:30. Cestujícím začnou zároveň sloužit nové autobusové spoje. Most se slavnostně otevřel v sobotu. Politici do mostní konstrukce uložili tubusy s pamětními dokumenty.

V Praze se ráno otevřel Trojský most přes Vltavu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Panorama Prahy z Hradčanského náměstí

Praha původně plánovala, že most bude stát 400 milionů korun, cena se ale nakonec vyšplhala na více než 1,3 miliardy. Celý tunelový komplex vyjde na 36,9 miliardy korun. Podle slibu Prahy se jím první řidiči projedou 2. prosince. Původně měl přitom sloužit už v roce 2011.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Jan Jakob byl položen dotaz

Podnikatelé

Když kritizujete vládu za to, že jsou proti podnikatelům, můžete mi říci, v čem jste byli lepší? Co dobrého jste pro podnikatele udělali? Myslíte, že třeba zvýšení odvodů podnikatelům snad pomohlo? Navíc v době nejvyšší inflace?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Posílení „občanské společnosti” v EU. Dalších 220 miliard neziskovkám

4:45 Posílení „občanské společnosti” v EU. Dalších 220 miliard neziskovkám

Evropská komise rozdělí přes 200 miliard korun neziskovým organizacím – ale jen těm, které budou pro…