V Praze se sejdou ministři zahraničí V4 a Německa a Francie

27.06.2016 6:22

Ministři zahraničí visegrádské čtyřky, Německa a Francie budou dnes v Praze jednat o situaci kolem odchodu Velké Británie z Evropské unie. Debata bude přípravou na úterní summit v Bruselu, který se bude brexitem zabývat.

V Praze se sejdou ministři zahraničí V4 a Německa a Francie
Foto: ČT
Popisek: Vlajky zemí Visegrádské čtyřky a EU

Ministři Česka, Polska, Slovenska, Maďarska, Německa a Francie se zcela jistě dotknou odpovědností unie za výsledek britského referenda, potřebou reformy EU a možnými personálními změnami v čele unie. Český ministr zahraničí Lubomír Zaorálek v neděli uvedl, že předsedu Evropské komise Jean-Clauda Junckera v současné době nevidí jako muže na svém místě.

Proces odchodu Británie z Evropské unie by měl podle řady evropských politiků začít co nejdříve. Shodují se i na nutnosti rychlého zahájení příprav transformace unie a nečekat až na nástupce britského premiéra Davida Camerona, který odejde v říjnu.

Zaorálek chce premiérovi Bohuslavu Sobotkovi navrhnout, aby na summitu zastával cíl držet zbytek Evropy pohromadě, nejít do velkých integračních iniciativ a soustředit se na praktické věci, jako je nezaměstnanost, nerovnost v Evropě, zabránění dalších finančních krizí nebo otázka bezpečnosti.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Míšenci bývají hezcí lidé. Češi se bojí mísení kultur. Nová krev by jim prospěla,“ doporučovala u Drtinové novinářka Jezairiová

20:02 „Míšenci bývají hezcí lidé. Češi se bojí mísení kultur. Nová krev by jim prospěla,“ doporučovala u Drtinové novinářka Jezairiová

Novinářka Pavla Jezairiová byla hostem interview Daniely Drtinové na serveru DVTV.cz. Jezairiová se …