V Rakousku dělají zátah na falešné covid pasy. Na podvod se přišlo na JIP

05.12.2021 15:43

Rakouská policie řečí covidový případ. Muž předložil lékařům falešný certifikát o očkování a teď jako neočkovaný skončil na JIP.

V Rakousku dělají zátah na falešné covid pasy. Na podvod se přišlo na JIP
Foto: Hans Štembera
Popisek: Představení očkovacího autobusu hlavního města Prahy před budovou magistrátu

Rakouská policie řeší případ falšování úřední listiny. V nemocnici v Kufsteinu u hranic s Německem se objevil pětatřicetiletý muž s covidem. Ujišťoval zdravotníky, že je očkován, jenže jeho zdravotní stav se zhoršoval tak rychle, že podle serveru Salzburg24.at pojali zdravotníci podezření, že jim muž v otázce očkování lhal.

Obrátili se proto na jeho matku, která nemocnici předložila QR kód, který měl doložit očkování pětatřicetiletého syna. Jenže zdravotníkům se to stále nezdálo a žena po dalším dotazování přiznala, že její pětatřicetiletý syn očkovaný nebyl, ale neuměla vysvětlit, kde se vzal QR kód, který jeho očkování potvrdil.

Policie teď věc řeší jako případ možného padělání úřední listiny.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: mp

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Eurokoalice

Když jste takový odpůrce eura, vám nevadí, že tvoříte koalici s tak eurofanatickými stranami jako je STAN a TOP 09? Proč nejde ODS do voleb samostatně? Přijde mi, že třeba se STAN máte dost protichůdné názory nejen co se týká eura.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lidé dávají ruce pryč od Rohlik.cz. „Zmatený“ Čupr: Vždyť už jsme to jednou udělali a prošlo to

17:00 Lidé dávají ruce pryč od Rohlik.cz. „Zmatený“ Čupr: Vždyť už jsme to jednou udělali a prošlo to

Český internetový obchod Rohlík.cz po pondělních zemědělských protestech v Praze ukončuje spolupráci…