V Sasku zvedají obočí kvůli Labi. Bojí se, že Češi poškodí životní prostředí

10.05.2016 16:40

Sasko má i nadále pochyby o plánované stavbě plavebního stupně na Labi v Děčíně. Na životní prostředí by stavba mohla mít negativní dopady, obává se saský ministr životního prostředí Thomas Schmidt (CDU). Zprávu přinesla ČTK.

V Sasku zvedají obočí kvůli Labi. Bojí se, že Češi poškodí životní prostředí
Foto: pixabay.com
Popisek: řeka Labe

Konečné rozhodnutí, zda plavební stupeň postavit, či nikoliv, je ale podle Schmidta na Česku, uvedl dnes na svém webu deník Die Welt.

Česko si od vybudování plavebního stupně v Děčíně slibuje zlepšení splavnosti Labe a možnost celoročního provozu ekonomicky udržitelné nákladní lodní dopravy. Proti výstavbě však protestují české i německé ekologické organizace. Podle nich nemůže jediný plavební stupeň zajistit celoroční splavnost řeky v situaci, kdy se kvůli suchu zvyšuje počet dní, během kterých není možné po řece plout.

Velmi opatrný přístup k českým plánům mají i německé úřady. Schmidt dnes vyjádřil přesvědčení, že by stavba mohla ovlivnit také stavy ryb v řece.

Stavbu plavebního stupně v Děčíně považuje dlouhodobě za prioritu české ministerstvo dopravy. Samotná příprava stavby trvá už ale 20 let. Dosavadní pracovní termín počítal s uvedením plavebního stupně do provozu nejdříve v roce 2021. Toto datum se nyní ale zřejmě posune kvůli tomu, že se musejí přepracovat podklady k vyhodnocení dopadů jezu na životní prostředí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pozor, ČSSD: V noci přišlo vyjádření o Klausovi ml. Od Foldyny

8:24 Pozor, ČSSD: V noci přišlo vyjádření o Klausovi ml. Od Foldyny

Poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna se vyjádřil k názorům, jež se objevily v médiích, že by chystaná stra…