V Saúdské Arábii se bude jednat o Ukrajině. Cílem bude přilákat Čínu

31.07.2023 6:30 | Zprávy

Česko dostalo pozvání na summit v Saúdské Arábii, kde budou na začátku srpna jednat zástupci západních a rozvojových zemí o Ukrajině.

V Saúdské Arábii se bude jednat o Ukrajině. Cílem bude přilákat Čínu
Foto: Jan Šafařík
Popisek: Rozbombardovaný most

Kdo za Českou republiku na setkání pojede, se nyní řeší. ČTK o tom dnes informoval mluvčí ministerstva zahraničí Daniel Drake.

O konání summitu v sobotu s odvoláním na diplomaty informoval The Wall Street Journal (WSJ). Spojené státy a Evropa se podle něj snaží získat širokou mezinárodní podporu pro mír, jehož podmínky si stanoví Ukrajina. Rusko pozváno není. Na summitu má být podle WSJ zastoupeno až 30 západních a klíčových rozvojových zemí.

„Mohu potvrdit, že Česko pozvání na summit v saúdskoarabské Džiddě obdrželo, úroveň zastoupení se řeší," napsal dnes Drake ČTK.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: čtk

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Ondřej Kolář byl položen dotaz

Rozdělování financí v EU

I z evropských peněz se totiž platí organizace, která pomáhá teroristům ukrývat izraelská rukojmí.... To tvrdíte vy. Jestli to je nebo není pravda nevím, ale jsem přesvědčen, že EU dost často plýtvá našimi penězi a podporuje různé pochybné neziskovky, organizace apod. Zajímalo kdo a jak přesně rozh...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

O Rusku bez Ruska? Směšné. , Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusefuki , 31.07.2023 9:36:49

|  7 |  0

Další články z rubriky

Digitální euro. Tlak sílí. Česka se to zatím netýká, ale v EU by se měl proces dokončit letos

4:44 Digitální euro. Tlak sílí. Česka se to zatím netýká, ale v EU by se měl proces dokončit letos

Budou lidé za pár let místo hotovosti v Evropské unii používat „digitální europeněženku“? Část evrop…