V bavorském Augsburgu začne tradiční sjezd sudetských Němců

19.05.2018 7:25 | Zprávy
autor: čtk

V bavorském Augsburgu dnes dopoledne začne 69. sjezd Sudetoněmeckého krajanského sdružení (SL). Na rozdíl od předchozích dvou let se uskuteční bez zástupců české vlády, bavorský premiér na něm ale - jak je zvykem - v neděli vystoupí.

V bavorském Augsburgu začne tradiční sjezd sudetských Němců
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bernd Posselt

Hlavní událostí úvodního dne sjezdu sdružení, které zastupuje zájmy sudetských Němců odsunutých po druhé světové válce z Československa, bude předání Evropské ceny Karla IV. Letos ji obdrží vídeňský arcibiskup Christoph Schönborn, který se na území Československa narodil.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Ukrajina v NATO

Kromě toho, že by Ukrajina nesměla být ve válce, co dalšího by podle vás musela splnit, aby byla členem NATO, což prosazujete? A musí s tím souhlasit všechny členské státy? Myslíte, že je reálné, že budou? Neslibuje se Ukrajině něco, co je vlastně téměř vyloučeno?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Ani ruku podat, natož summit.“ Pavel čelí tvrdé palbě kvůli koruně

18:45 „Ani ruku podat, natož summit.“ Pavel čelí tvrdé palbě kvůli koruně

„Je třeba opustit jakýkoliv zbytek sentimentu nikoliv s korunou, ale s tímto prezidentem. Přijetí eu…