V brněnském ANO je znovu živo. Volilo se

22.11.2015 6:12

Novým předsedou brněnské organizace hnutí ANO se stal jedenačtyřicetiletý Pavel Dvořák. Dnešní volební sněm se pro něj rozhodl ve druhém kole hlasování, uvedlo hnutí v tiskové zprávě. Současný radní městské části Brno-střed zaplnil prázdné místo po Tomáši Kratochvílovi, jehož hnutí vyloučilo ze svých řad.

V brněnském ANO je znovu živo. Volilo se
Foto: Hans Štembera
Popisek: Druhý den sněmu ANO se nesl ve znamení voleb a hlavně focení se s předsedou Babišem. Kdo s ním nemá snímek na památku, jakoby nebyl...

Kratochvíl rezignoval na funkci brněnského radního, aby nekomplikoval situaci, protože kvůli němu hrozil rozpad městské koalice. Dvořák ve druhém kole volby získal od 143 účastníků sněmu 76 hlasů. Profesí je interiérový návrhář. Členem hnutí ANO je od jara 2014.

„Do ANO jsem vstupoval s touhou něco změnit a vírou, že mezi členy hnutí k tomu dostanu příležitost,“ uvedl Dvořák. Místopředsedy brněnské oblastní organizace ANO se stali královopolská starostka Karin Karasová a Vít Prýgl z místní organizace v Brně-Bohunicích.

Tomáš Kratochvíl v pátek skončil ve své funkci radního. Hnutí ANO ho chtělo již dříve odvolat z rady města, což byl problém například pro koaliční lidovce, kteří tvrdili, že by tímto krokem porušili ustanovení koaliční smlouvy. Kratochvíl původně odmítal sám odstoupit a koalice byla ohrožena. S KDU-ČSL a ANO jsou na brněnském magistrátu v koalici ještě zelení a Žít Brno.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura bije na poplach: Agresivní muslimský migrant v Praze volal Allah Akbar. Hamáček lže, že nejsou mezi námi!

11:55 Okamura bije na poplach: Agresivní muslimský migrant v Praze volal Allah Akbar. Hamáček lže, že nejsou mezi námi!

O agresivním muslimském migrantovi a kriminálníkovi, jenž ve čtvrtek křičel v Praze na veřejnosti dě…