V červenci se sejdou kvůli Brexitu ministři zahraničí EU

9. 7. 2016 20:10

Ještě do konce tohoto měsíce se v Bratislavě sejdou ministři zahraničních věcí zemí Evropské unie, aby sladili své postoje k Brexitu, tedy k britskému odchodu z EU. Na tiskové konferenci po skončení varšavského summitu NATO to řekl český ministr zahraničí Lubomír Zaorálek.

V červenci se sejdou kvůli Brexitu ministři zahraničí EU
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek

Na summitu podle něj byl prostor pouze v kuloárech, aby se unijní ministři Brexitu věnovali. Proto panuje shoda na svolání společné schůzky do Bratislavy. Konat se bude pod slovenským předsednictvím Evropské unie, které v červenci začalo.

Prezident Miloš Zeman poznamenal, že zatímco Brexit výrazně ovlivní Evropskou unii, NATO se příliš týkat nebude. „Nechci říci, že nebude žádné (ovlivnění), ale nebude příliš výrazné,“ řekl českým novinářům.

Zaorálek již po dnešní schůzce zemí visegrádské čtyřky (Česko, Slovensko, Polsko, Maďarsko) uvedl, že Česká republika při jednáních s Británií neustoupí od zachování čtyř základních svobod EU (svoboda pohybu osob, zboží, služeb a kapitálu). „Nelze chtít volný pohyb kapitálu a zároveň odmítat volný pohyb pracovní síly,“ uvedl na twitteru. ČTK také sdělil, že se s kolegy z V4 shodl, že dokud Británie nepožádá o spuštění jednání o odchodu, není o čem s Brity jednat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jezinky, pozor! Jiří Ovčáček vidí nové nebezpečí migrace

6:40 Jezinky, pozor! Jiří Ovčáček vidí nové nebezpečí migrace

Hradní mluvčí Jiří Ovčáček má za to, že se k životu probrala promigrační lobby, která se snaží oslab…