V červnu policie sebrala ruského diplomata. Měl načerno nakupovat munici

14.08.2020 12:20

Český rozhlas přinesl informaci, že česká policie v červnu zatkla ruského diplomata. Důvod? Měl v této zemi nelegálně nakupovat munici pro odstřelovače.

V červnu policie sebrala ruského diplomata. Měl načerno nakupovat munici
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Ruská vlajka
reklama

Veřejnoprávní rozhlas s odvoláním na zdroje obeznámené s případem oznámil, že policie v červnu zatkla ruského diplomata, Za nákup nábojů do ostřelovačských pušek. Nelegální nákup. Obchod se měl odehrát v restauraci v Říčanech u Prahy. Policisté hned na místě speciální náboje vyfotografovali.

Vysoce postavené zdroje z diplomatického prostředí a bezpečnostních složek uvedly, že šlo o pracovníka vojenské sekce ambasády. Zda pracoval zároveň pro některou z ruských tajných služeb, není stejně jako konkrétní použití nábojů jasné. Vyšetřovatelé ale pracují s podezřením, že měly být určené pro ruskojazyčné podsvětí nebo přímo pro skryté operace tajných služeb na evropském území,“ uvedl rozhlas.

Před stíháním diplomata ochránila imunita, ale pracovník civilní části vojenské sekce ruské ambasády v Praze urychleně odcestoval zpět do Ruska. Odjel dřív, než mohl být oficiálně vyhoštěn. Vše se odehrálo v tichosti.

Podle bývalého náčelníka generálního štábu české armády Jiřího Šedivého jde o závažný přešlap ruské strany, k němuž by měly zaznít další informace, ale jak čeští, tak ruští diplomaté, ale i policie mlčí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,Ani za 50 tisíc dolarů bych se nenechal zabít.” Afghánistán: Generál Šándor natvrdo

4:39 ,,Ani za 50 tisíc dolarů bych se nenechal zabít.” Afghánistán: Generál Šándor natvrdo

„Nesouhlasím s názorem pana prezidenta, ke kterému se teď přidává premiér Babiš a někteří další poli…