V detenčním táboře v Bělé prý došlo k velkému podvodu

4. 3. 2016 15:18

O tisíce eur obral migranty v detenčním táboře v Bělé-Jezové i v Drahonicích údajný tlumočník Walid Mreihil. Uvedl to server Echo24.cz s odvoláním na Hospodářské noviny.

V detenčním táboře v Bělé prý došlo k velkému podvodu
Foto: Peter Števkov
Popisek: Imigranti ve stanici Keléti

Muž libanonského původu měl slíbit minimálně dvěma Iráčanům pomoc s cestou na svobodu. Chtěl za to po nich tisícieurové částky. Ty inkasoval, ale následně mužům nepomohl, ti v detenčních táborech strávili dlouhé měsíce. 

  • Původní text ZDE

Jeden z uprchlíků nyní médiím uvedl, že Mreihil jim slíbil, že vzhledem k tomu, že zná lidi na policii, dokáže jim pomoci. Sliboval i kontakty na českého právníka. Oba muži z Bagdádu, kteří byli obráni o své finanční prostředky a zůstali bez pomoci, nyní podali na podvodníka trestní oznámení. 

„Spolupracoval jsem s americkou firmou, oni se mi pak pokusili unést syna. Chytili je, ale po čtyřech letech zase pustili a vyhrožování začalo znovu,“ uvedl pro HN důvody svého odchodu z Iráku podvedený muž. Zpět do země byl deportován letos na konci února. 

V případu by měli podle serveru figurovat i dva Češi, advokáti Vratislav Polka a Jiří Puchmeltr, kteří měli Mreihilovi pomáhat právě jako právníci.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Špičková analýza (ne)objektivity a (ne)vyváženosti ČT a ČRo v období krajských a senátních voleb 2016 skončila v koši velké Rady. Zveřejňujeme ji celou

17:53 Špičková analýza (ne)objektivity a (ne)vyváženosti ČT a ČRo v období krajských a senátních voleb 2016 skončila v koši velké Rady. Zveřejňujeme ji celou

KOMENTÁŘ Rada pro rozhlasové a televizí vysílání si za přibližně půl milionu objednala analýzu, aby …