V dnešním Řecku přežívají zítřejší evropští džihádisté, zaznělo z tamního ministerstva vnitra

11.04.2016 21:28

V řeckém uprchlickém táboře Idomeni narůstá napětí. Běženci se znovu pokusili překročit hranice a vstoupit do Makedonie, ale tamní policie použila slzný plyn a běžencům zabránila v překonání hraničního plotu. Náměstek řeckého ministra vnitra Nikos Toskas podle informací ČTK varoval, že v táborech narůstá napětí a běženci jsou čím dál frustrovanější, což může vést k jejich zítřejší radikalizaci.

V dnešním Řecku přežívají zítřejší evropští džihádisté, zaznělo z tamního ministerstva vnitra
Foto: Redakce
Popisek: Řecká vlajka

„Náměstek řeckého ministra vnitra Nikos Toskas dnes v řecké televizi Skai varoval, že frustrace a hněv migrantů, kteří v Řecku čekají v provizorních uprchlických táborech na jakoukoli možnost vycestovat dál do Evropy, může vést k jejich radikalizaci a k tomu, že se stanou snadnou kořistí náborů islamistů. ‚To, co vidíme dnes, jsou zítřejší džihádisté,‘ řekl. Policie podle něj proto musí postupovat při přesunu běženců a řešení jejich protestů nanejvýš uvážlivě,“ napsala ČTK.

Řecké úřady se sice snaží přesvědčit běžence, aby opustili území v okolí makedonské hranice. V zemi funguje celá řada zařízení pro uprchlíky, jenže běžencům se dál od Makedonie příliš nechce. V Idomeni v tuto chvíli přežívá asi 11 tisíc lidí a okolní úřady varují, že zdejší situace je napjatá na nejvyšší míru.

Makedonská policie konstatovala, že se řečtí strážci hranice nepokoušeli uprchlíkům zabránit v pokusu o překročení hranice. Řecký prezident Prokopis Pavlopulos kontroval, že Makedonci použili proti běžencům nepřijatelné postupy, když vedle slzného plynu použili i gumové projektily. Podle organizace Lékaři bez hranic bylo zraněno na 300 osob.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ubožák. Znemožňuje se před smrtí. „Chvilkaři“ dali najevo, jak vidí Karla Gotta. Je to síla

17:21 Ubožák. Znemožňuje se před smrtí. „Chvilkaři“ dali najevo, jak vidí Karla Gotta. Je to síla

Přání od prezidenta zpěváku Karlu Gottovi vzbudilo mimo jiné i menší rozruch v Milionu chvilek pro d…