V dnešním Řecku přežívají zítřejší evropští džihádisté, zaznělo z tamního ministerstva vnitra

11.04.2016 21:28

V řeckém uprchlickém táboře Idomeni narůstá napětí. Běženci se znovu pokusili překročit hranice a vstoupit do Makedonie, ale tamní policie použila slzný plyn a běžencům zabránila v překonání hraničního plotu. Náměstek řeckého ministra vnitra Nikos Toskas podle informací ČTK varoval, že v táborech narůstá napětí a běženci jsou čím dál frustrovanější, což může vést k jejich zítřejší radikalizaci.

V dnešním Řecku přežívají zítřejší evropští džihádisté, zaznělo z tamního ministerstva vnitra
Foto: Redakce
Popisek: Řecká vlajka

„Náměstek řeckého ministra vnitra Nikos Toskas dnes v řecké televizi Skai varoval, že frustrace a hněv migrantů, kteří v Řecku čekají v provizorních uprchlických táborech na jakoukoli možnost vycestovat dál do Evropy, může vést k jejich radikalizaci a k tomu, že se stanou snadnou kořistí náborů islamistů. ‚To, co vidíme dnes, jsou zítřejší džihádisté,‘ řekl. Policie podle něj proto musí postupovat při přesunu běženců a řešení jejich protestů nanejvýš uvážlivě,“ napsala ČTK.

Řecké úřady se sice snaží přesvědčit běžence, aby opustili území v okolí makedonské hranice. V zemi funguje celá řada zařízení pro uprchlíky, jenže běžencům se dál od Makedonie příliš nechce. V Idomeni v tuto chvíli přežívá asi 11 tisíc lidí a okolní úřady varují, že zdejší situace je napjatá na nejvyšší míru.

Makedonská policie konstatovala, že se řečtí strážci hranice nepokoušeli uprchlíkům zabránit v pokusu o překročení hranice. Řecký prezident Prokopis Pavlopulos kontroval, že Makedonci použili proti běžencům nepřijatelné postupy, když vedle slzného plynu použili i gumové projektily. Podle organizace Lékaři bez hranic bylo zraněno na 300 osob.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Jak se vám se Svobodou jedná?

Zdá se, že má problém se s ostatními dohodnout. Za mě je to strašně arogantní člověk, osobně ho sice neznám, ale když ho vidím, tak na mě působí jak červený hadr na býka

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prezidentský výzkum: Babiš nevyhrává. Voliči pozvedli Němcovou i podnikatele Březinu

21:16 Prezidentský výzkum: Babiš nevyhrává. Voliči pozvedli Němcovou i podnikatele Březinu

ParlamentníListy.cz mají k dispozici výsledky aktuálního šetření agentury Phoenix research k prezide…