V dnešním Řecku přežívají zítřejší evropští džihádisté, zaznělo z tamního ministerstva vnitra

11. 4. 2016 21:28

V řeckém uprchlickém táboře Idomeni narůstá napětí. Běženci se znovu pokusili překročit hranice a vstoupit do Makedonie, ale tamní policie použila slzný plyn a běžencům zabránila v překonání hraničního plotu. Náměstek řeckého ministra vnitra Nikos Toskas podle informací ČTK varoval, že v táborech narůstá napětí a běženci jsou čím dál frustrovanější, což může vést k jejich zítřejší radikalizaci.

V dnešním Řecku přežívají zítřejší evropští džihádisté, zaznělo z tamního ministerstva vnitra
Foto: Redakce
Popisek: Řecká vlajka
reklama

„Náměstek řeckého ministra vnitra Nikos Toskas dnes v řecké televizi Skai varoval, že frustrace a hněv migrantů, kteří v Řecku čekají v provizorních uprchlických táborech na jakoukoli možnost vycestovat dál do Evropy, může vést k jejich radikalizaci a k tomu, že se stanou snadnou kořistí náborů islamistů. ‚To, co vidíme dnes, jsou zítřejší džihádisté,‘ řekl. Policie podle něj proto musí postupovat při přesunu běženců a řešení jejich protestů nanejvýš uvážlivě,“ napsala ČTK.

Řecké úřady se sice snaží přesvědčit běžence, aby opustili území v okolí makedonské hranice. V zemi funguje celá řada zařízení pro uprchlíky, jenže běžencům se dál od Makedonie příliš nechce. V Idomeni v tuto chvíli přežívá asi 11 tisíc lidí a okolní úřady varují, že zdejší situace je napjatá na nejvyšší míru.

Makedonská policie konstatovala, že se řečtí strážci hranice nepokoušeli uprchlíkům zabránit v pokusu o překročení hranice. Řecký prezident Prokopis Pavlopulos kontroval, že Makedonci použili proti běžencům nepřijatelné postupy, když vedle slzného plynu použili i gumové projektily. Podle organizace Lékaři bez hranic bylo zraněno na 300 osob.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hned zítra jdu za Milošem a řeknu si mu o přihlášku do strany. Obořil se na novináře Karel Kryl. Také zmínil diktaturu dobrého Al Caponeho

4:44 Hned zítra jdu za Milošem a řeknu si mu o přihlášku do strany. Obořil se na novináře Karel Kryl. Také zmínil diktaturu dobrého Al Caponeho

VZPOMÍNKY A PERLY Zbavili jsme se jedné části, teď druhé. Já su Moravák, třeba se zbavíme jednou i j…