V dopravním podniku budou pokračovat audity, rozhodla dozorčí rada

22.08.2012 21:10

Audity některých údajně nevýhodných zakázek pražského Dopravního podniku (DPP) budou pokračovat. Rozhodla o tom ve středu dozorčí rada společnosti. Forenzní audity mají na základě právní prověrky, kterou zpracoval advokát Václav Láska, důkladně prověřit některé kontrakty firmy.

V dopravním podniku budou pokračovat audity, rozhodla dozorčí rada
Foto: Hans Štembera
Popisek: Centrální dispečink městské dopravy

Nové vedení podniku kvůli nejasnostem minulý týden prověrky pozastavilo. Dozorčí rada ale ve středu uvedla, že by měly co nejrychleji pokračovat. "Rada se shodla na tom, aby tyto audity byly dokončeny v co nejkratší době, a výsledky byly poté předány policii," řekl předseda dozorčí rady DPP Jiří Nouza.

Zároveň dozorčí rada uložila představenstvu DPP, aby posoudilo náročnost auditu všech zakázek od 1. ledna 2007. "Jeho zajištění bylo představenstvu uloženo na jednání dozorčí rady 15. srpna," doplnil Nouza. Představenstvo podniku má dát dohromady informace o předpokládaném množství smluv, kterých by se taková prověrka týkala, kolik by audit stál a jak dlouho by mohl trvat. Na základě těchto údajů se pak rada rozhodne o provedení celkového auditu. Zároveň rada upozornila představenstvo na hrozící nebezpečí promlčení vzniklých škod.

V podniku působí zločinecké struktury, říká advokát Láska

Podle analýzy advokáta Lásky fungovala v pražském dopravním podniku právě od roku 2007 organizovaná zločinecká struktura, která připravovala pro podnik nevýhodné smlouvy.

Podnik nechal letos prověřit asi desítku velkých zakázek z minulosti. Prověrka podle Lásky ukázala na jejich extrémní nevýhodnost, podniku prý byla způsobována škoda v řádech stamilionů. Kvůli tomu podnik ve středu podal trestní oznámení na několik lidí, kteří smlouvy podepsali. Oznámení inicioval ředitel Vladimír Lich, který kritizoval například kontrakt na SMS jízdenky nebo na obrazovky v metru. Lich byl ovšem minulý týden ze své funkce odvolán kvůli údajným manažerským pochybením.

Vedení DPP chce nyní vypsat výběrové řízení na nového ředitele. I o tom dnes jednala dozorčí rada. Řediteli úseku lidských zdrojů DPP uložila, aby do 12:00 v pondělí 27. srpna zpracoval informace o nejlepším možném způsobu výběru ředitele, především s ohledem na průhlednost výběru.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pas, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dva telefonují, jeden kouká do počítače... Kalousek a Fiala zaměstnali sněmovnu. Než se to pokazilo, bylo veselo

13:34 Dva telefonují, jeden kouká do počítače... Kalousek a Fiala zaměstnali sněmovnu. Než se to pokazilo, bylo veselo

V Poslanecké sněmovně se dnes sešli zákonodárci na mimořádné schůzi, kterou vyvolali poslanci opozič…