V e-aukcích vede Ostrava: Moravská Ostrava a Přívoz teď ušetřily na úklidu 400 tisíc

05.04.2012 13:02

Moravská Ostrava a Přívoz jsou jedním z nejaktivnějších ostravských městských obvodů, které využívají systém sdružených nákupů CENTRES. Napřed soutěžily plyn a elektřinu, pak naftu a posypovou sůl, pustily se i do stavebních zakázek. Nyní dokázaly, že i na úklidových službách se dá touto cestou výrazně ušetřit.

V e-aukcích vede Ostrava:  Moravská Ostrava a Přívoz teď ušetřily na úklidu 400 tisíc
Foto: tan
Popisek: Konference o elektronických aukcích v Senátu

V rámci města Ostravy tento obvod vysoutěžil dodávky plynu a elektřiny, pak zvolil elektronické aukce také například pro nákup nafty či posypové soli. To však nebyla ze strany radních Moravské Ostravy a Přívozu poslední iniciativa. Jako vůbec první z ostravských obvodů se zastupitelé rozhodli zvolit e-aukce také pro projektové služby a stavební zakázky. Příkladem může být Hornická školka a její nové dopravní a dětské hřiště, při jehož realizaci se díky elektronické aukci podařilo ve srovnání s původním projektem ušetřit pět milionů korun.

 Nyní vysoutěžil obvod v rámci systému nižší ceny na úklidové služby. Úřad tak ušetří dalších téměř 400 tisíc korun.

Výrazně nižší ceny na úklidové služby před pár měsíci tak vysoutěžil  i Domov Slunovrat právě v obvodu Ostrava Přívoz. Původní obavy, že nízká cena je známkou nízké kvality poskytovaných služeb, se nakonec ukázaly jako liché. Domov pro seniory ušetřil milion a půl a s poskytovanými službami je i nadále spokojený.

Výhodou pro organizace města Ostrava je, že úspory, kterých v minulém roce dosáhly, jim zůstaly. Organizace tak ušetřené peníze mohly použít tam, kde potřebovaly.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: tan

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Proč se nemůžete domluvit????????????????

Pane poslanče, ANO nevolím, jsem volič SPD, ale Vás osobně uznávám a vím, že jste pro lidi udělal mnoho dobrého. Vysvětlete mi prosím, proč se nemůžete domluvit na účinné spolupráci s SPD? Je to tím, že SPD je jednoznačně na straně národa a slušných lidí, zatím co ANO to hraje na všechny strany? Neb...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„To smrdí. Pořádně.“ Milan Knížák zaslechl, jak se o válce na Ukrajině baví malé děti

21:45 „To smrdí. Pořádně.“ Milan Knížák zaslechl, jak se o válce na Ukrajině baví malé děti

Komunistická éra zpátky v novém kabátě? K umělci Milanu Knížákovi se dostaly alarmující informace o …