V e-aukcích vede Ostrava: Moravská Ostrava a Přívoz teď ušetřily na úklidu 400 tisíc

5. 4. 2012 13:02

Moravská Ostrava a Přívoz jsou jedním z nejaktivnějších ostravských městských obvodů, které využívají systém sdružených nákupů CENTRES. Napřed soutěžily plyn a elektřinu, pak naftu a posypovou sůl, pustily se i do stavebních zakázek. Nyní dokázaly, že i na úklidových službách se dá touto cestou výrazně ušetřit.

V e-aukcích vede Ostrava:  Moravská Ostrava a Přívoz teď ušetřily na úklidu 400 tisíc
Foto: tan
Popisek: Konference o elektronických aukcích v Senátu
reklama

V rámci města Ostravy tento obvod vysoutěžil dodávky plynu a elektřiny, pak zvolil elektronické aukce také například pro nákup nafty či posypové soli. To však nebyla ze strany radních Moravské Ostravy a Přívozu poslední iniciativa. Jako vůbec první z ostravských obvodů se zastupitelé rozhodli zvolit e-aukce také pro projektové služby a stavební zakázky. Příkladem může být Hornická školka a její nové dopravní a dětské hřiště, při jehož realizaci se díky elektronické aukci podařilo ve srovnání s původním projektem ušetřit pět milionů korun.

 Nyní vysoutěžil obvod v rámci systému nižší ceny na úklidové služby. Úřad tak ušetří dalších téměř 400 tisíc korun.

Výrazně nižší ceny na úklidové služby před pár měsíci tak vysoutěžil  i Domov Slunovrat právě v obvodu Ostrava Přívoz. Původní obavy, že nízká cena je známkou nízké kvality poskytovaných služeb, se nakonec ukázaly jako liché. Domov pro seniory ušetřil milion a půl a s poskytovanými službami je i nadále spokojený.

Výhodou pro organizace města Ostrava je, že úspory, kterých v minulém roce dosáhly, jim zůstaly. Organizace tak ušetřené peníze mohly použít tam, kde potřebovaly.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: tan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Odporní lidé z TOP 09. Svinstvo. Protektorát hákového kříže. Historii nelze přepsat, vzkazuje dokumentarista starostovi Kolářovi

11:45 Odporní lidé z TOP 09. Svinstvo. Protektorát hákového kříže. Historii nelze přepsat, vzkazuje dokumentarista starostovi Kolářovi

„Odporní lidi, podlost a svinstvo,“ bouchly saze režisérovi Davidu Martínkovi poté, co zjistil, že v…