V hodnocení přínosu pro stát končí Klaus až za Havlem, ukázal průzkum

07.03.2013 20:50

Průzkum agentury STEM ukázal. že končící prezident Václav Klaus skončil až druhý za Václavem Havlem v hodnocení jeho přínosu pro rozvoj země. První místo však obsadil v odpovědích na otázku, kdo nese největší odpovědnost za současné problémy Země. STEM však připomíná, že se vrací k datům z roku 1999, kdy ve společnosti sílil odpor proti tzv. opoziční smlouvy mezi Milošem Zemanem a Václavem Klausem.

V hodnocení přínosu pro stát končí Klaus až za Havlem, ukázal průzkum
Foto: Hans Štembera
Popisek: Odcházející prezident Václav Klaus naposledy navštívil zasedání vlády
reklama

"V devadesátých letech se v čelných funkcích v české politice objevilo několik mimořádně silných a výrazných osobností: Václav Havel, Václav Klaus, Miloš Zeman, Josef Lux. Tato čtyři jména byla také nejčastěji uváděna, když byli lidé v listopadu 1999 vyzváni, aby spontánně jmenovali osobnosti, které se zasloužily nejvíce o pokrok v naší zemi od listopadu 1989. K výsledkům však připomeňme, že lidé byli dotazováni krátce po vyhlášení výzvy „Děkujeme, odejděte“, namířené proti opoziční smlouvě. Zřejmě i proto se její protagonisté umístili jasně na prvních dvou místech seznamu „škůdců“, upozorňuje agentura STEM.

První místo v negativním hodnocení

Zesnulý exprezident Václav Havel přispěl k pokroku v naší zemi nejvíce podle 26,5 procenta dotázaných, Václav Klaus je tím mužem podle názoru 19,5 procenta dotázaných. Třetí je zesnulý populární předseda lidovců Josef Lux.

Klaus na druhé straně "zvítězil" v otázce, kdo nese největší odpovědnost za problémy České republiky. Václava Klause na první místo zařadilo více než 44 procent dotázaných. Druhá v tomto negativním hodnocení skončil Miloš Zeman s 19,3 procenty a třetí Václav Havel s 5,3 procenty hlasů.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nelži. Chudáčku. Nacher a Čižinský v sobě. A ve Sněmovně bitva o rozpočet

22:48 Nelži. Chudáčku. Nacher a Čižinský v sobě. A ve Sněmovně bitva o rozpočet

Poslanecká Sněmovna dnes odpoledne projednávala návrh státního rozpočtu se schodkem 320 miliard koru…