V kauze exnáměstka Šišky a úředníka Dudy zazní závěrečné řeči

29.09.2016 6:16

U pražského městského soudu dnes zazní závěrečné řeči v kauze bývalého prvního náměstka ministerstva práce Vladimíra Šišky a někdejšího ředitele odboru ministerstva vnitra Miroslava Dudy. Obžaloba je viní ze zmanipulování zakázky na výplatu sociálních dávek, státu prý způsobili škodu minimálně 282 milionů korun. Muži vinu odmítají.

V kauze exnáměstka Šišky a úředníka Dudy zazní závěrečné řeči
Foto: Hans Štembera
Popisek: Před soudní místností
reklama

Šiškovi a Dudovi hrozí až 12 let vězení za zneužití pravomoci, sjednání výhody a porušení povinnosti při správě cizího majetku. Ministerstvo práce po nich požaduje náhradu škody 529 milionů, vnitro chce další milion.

Kauza souvisí se zadáním zakázky firmě Fujitsu Technology. Protikorupční policie v případu původně obvinila deset lidí včetně jednatelů několika IT firem z toho, že se nelegálně dohodli na rozdělení trhu s výplatou dávek. Před soudem však nakonec stanuli jen dva ze stíhaných.

Šiška se hájí tím, že postupoval podle zákona a plnil úkol z vládního programu, tedy zavedení nového systému na výplatu dávek. Státní zástupce mu vyčítá to, že zakázku zadal bez výběrového řízení namísto toho, aby dodavatele systému nechal vybrat v otevřené soutěži. Prý k tomu v roce 2011 s vědomím Dudy využil rámcovou smlouvu, kterou mělo s Fujitsu uzavřenou vnitro.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,Tlupy, fotbal, policie nula." Drsné zprávy Arenbergerovi. A ještě horší

19:54 ,,Tlupy, fotbal, policie nula." Drsné zprávy Arenbergerovi. A ještě horší

Nový ministr, ale staré praktiky? Ministr Arenberger v pondělí navrhne omezení setkávání pouze na dv…