V noci je v mém domě někdo cizí a já se nesmím bránit?! A až se migrantům zalíbí soukromý dům, auto a vezmou si ho... Generálmajor Blaško tvrdě účtuje

27.01.2017 11:40

Nad ustanovením zákona o přiměřené sebeobraně se zamýšlí generálmajor ve výslužbě, krajský zastupitel Hynek Blaško (SPO).

V noci je v mém domě někdo cizí a já se nesmím bránit?! A až se migrantům zalíbí soukromý dům, auto a vezmou si ho... Generálmajor Blaško tvrdě účtuje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Generálmajor v záloze Hynek Blaško

„Kdy konečně z našeho právního řádu zmizí pojem přiměřená obrana a bude nahrazen paragrafem, který vymezí, že veškeré důsledky útoku, narušení soukromí, soukromého majetku ponese ten, kdo zaútočil, vloupal se a kradl?“ ptá se Blaško.

  • Celý text je ZDE

Poukazuje na to, že drtivá většina občanů tohoto státu je poctivá a zákonů dbalá. „Tak proč mají být neustále v nevýhodě oproti těm, kterým je jedno, že dotyčný vše, co má, neukradl, ale to, co má, je mnohdy výsledkem celoživotní dřiny a odříkání? Podle vás politiků se má nechat okrást, a ne svoje bránit?“ ptá se dále Blaško.

„O půl druhé v noci je někdo cizí v mém domě a já se v podstatě nesmím bránit, i když mám zbraň, protože by byl použit institut přiměřené obrany, což použití zbraně vylučuje,“ upozorňuje Blaško.

„Jak si můžete dovolit, páni politici, stát proti těm, kteří vás volili a platí vaše místa? Jak si můžete dovolit nemít v úctě soukromý majetek občanů? Co vy na to, pane Babiši?“ ptá se dále Blaško.

Klade si také otázku, jak by politici společně s policií řešili případy, kdy se migrantům zalíbí soukromý dům, auto a bez jakýchkoliv skrupulí si ho vezmou. „Že se to stát nemůže? Pokud dojde k nejhoršímu scénáři a ty miliony z Afriky se pohnou do Evropy, tak se v tom ocitneme rovněž. Za sebe říkám, pokud bych stál tváří v tvář takovéto situaci, své si vybojuji. Začněte s přípravou na možné a nepodléhejte iluzi, že to vyřešíte, až to nastane,“ vyzývá Blaško.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

Andrej Babiš byl položen dotaz

VY

Je dobré, že jste si uvědomil, že nemáte na to, být prezident, ale prý zas chcete být premiér. A co takhle skončit? Proč nechcete z politiky odejít, byť jak sám říkáte, Vaše žena a rodina by to ocenili? A určitě ne jen oni.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

A už jede zděšení: Italové zvolili, jak neměli. Dopady i v Česku

7:41 A už jede zděšení: Italové zvolili, jak neměli. Dopady i v Česku

V Itálii se rýsuje pravicová vláda. Bratři Itálie budou zřejmě vítězem voleb a spolu s dalšími pravi…