V rádiu zazněla tvrdá slova: Úzká skupina lidí vyhrožuje veřejným činitelům

01.10.2014 17:35 | Zprávy

Prvního října vstupují v Praze v platnost nově stavební předpisy. Jejich garant, 1. místopředseda České komory architektů Pavel Hnilička, ve středečních Dvaceti minutách Radiožurnálu Českého rozhlasu vysvětloval, proč bylo třeba přistoupit ke změnám. Vyjádřil se k údajné výstavbě mrakodrapů i k regulaci reklamy.

V rádiu zazněla tvrdá slova: Úzká skupina lidí vyhrožuje veřejným činitelům
Foto: Hans Štembera
Popisek: Praha

K práci na stavebních předpisech se prý dostal tak, že kritizoval ty původní, a z magistrátu mu odpověděli, aby si vytvořil vlastní, „když je tak chytrý“. A Hnilička to udělal. Metropolitní plán počítá s tím, že se do vnitřní Prahy vejde až 400 tisíc lidí, pokud by se zastavěly volné plochy. „Celá řada bývalých průmyslových areálů je volných,“ poznamenal architekt. Na takových místech by se daly postavit domy, které mají stejný charakter jako ty okolní. Nemusely by to ale být mrakodrapy. Jejich výstavbu také do jisté míry regulují nové předpisy - určují nová pravidla hry. „Jsou tam definovány stavební čáry, je tam uvedena regulovaná výška budovy,“ vysvětloval host. Ta má spojitost s výškami okolních budov.

Kritici regulace reklamy prý užívají lživé argumenty

Vyjádřil se i ke sporu o regulaci reklamy. „Reklama do města patří, ale musí mít nějaké hranice, protože jinak městu škodí,“ podotkl. Celé řady míst se ale nové předpisy vůbec nedotknou, např. Jižní spojky. „Úzká skupina lidí vyhrožuje veřejným činitelům a využívá přitom lživé argumenty,“ rozpálil se Hnilička.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mp

Odvody živnostníků

Dobrý den, můžete sdělit už nyní více, jak to za vaší vlády bude s odvody živnostníků? Děkuji

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Relativizace Listopadu 1989, plivnutí do tváře“. Kupka se rozčílil, Moravec zachmuřil

16:55 „Relativizace Listopadu 1989, plivnutí do tváře“. Kupka se rozčílil, Moravec zachmuřil

Vám nebude vadit, když Ministerstvo zahraničí bude uvádět na pravou míru výroky Filipa Turka, ptal s…