V rámci vnitrostranické debaty ČSSD je to, co si přeje Hamáček, silným argumentem, říká komentátor Eichler

21.05.2018 23:23

Mezi sociálními demokraty jsou vášniví zastánci i odpůrci vstupu ČSSD do koalice s hnutím ANO, o kterém od dnešního dne hlasují ve vnistrostranickém referendu, které potrvá zhruba tři týdny a rozhoduje bezmála osmnáct tisíc lidí. Podle čeho se budou členové rozhodovat, odpovídal v pořadu Události, komentáře na ČT24 situaci komentátor z Deníku Referendum Patrik Eichler.

V rámci vnitrostranické debaty ČSSD je to, co si přeje Hamáček, silným argumentem, říká komentátor Eichler
Foto: Archiv JH
Popisek: Jan Hamáček (ČSSD), předseda Poslanecké sněmovny
reklama

V referendu se podle komentátora Eichlera budou straníci především rozhodovat na základě zkušeností s premiérem Babišem. „Záleží hlavně na tom, zda jej budou považovat za důvěryhodného, či nedůvěryhodného partnera,“ uvedl s tím, že půjde samozřejmě i o koaliční smlouvu a o to, jak bude Hamáček přesvědčivý při svých návštěvách v krajích.

Hamáček především v krajích přesvědčuje o tom, proč je dobré vstoupit do vlády s Babišem. „Ve chvíli, kdy jsou zde předseda a vedení strany, které má mandát sjezdu, to, že chce předseda něco a má ten mandát a myslí si, že chce s mandátem nakládat takto, je v rámci vnitrostranické debaty to, jaký si přeje výsledek, velmi silný argument,“ dodal Eichler s tím, že samozřejmě jeho přání není závazné. „Slyšeli jsme už od Ústeckého kraje, některých senátorů a poslanců, že stejně budou hlasovat proti,“ připomněl.

Pokud sociální demokraté řeknou ANO vstupu do vlády, bude podle komentátora potřeba, aby ČSSD dojednala s komunisty podobu konsenzu s komunisty a také s prezidentem Zemanem vyřešila otázku, kteří ministři budou reprezentovat a do vlády nakonec vstoupí. „Pak se uvidí, jak dluho ta vláda vydrží a jak se ČSSD podaří prezentovat samu sebe jako tu, která v té vládě opravdu něco prosazuje,“ uzavřel.


 


 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mlátí řidiče, zapalují auta. Všechno jinak. Čech z Izraele: Co vám neukazují

19:57 Mlátí řidiče, zapalují auta. Všechno jinak. Čech z Izraele: Co vám neukazují

Zápalné bomby a rakety. Hoří auta i synagogy, počet mrtvých roste. Jako každodenní realitu, kterou m…