VIDEO Babišův rušný mítink: Brečící vdova, maminka, KSČ a vyvedený divák, jehož jméno známe

04.10.2013 9:08

Na čtvrteční debatě lídrů hnutí ANO podnikatele Andreje Babiše to vřelo. Jeden z účastníků početného mítinku Babiše opakovaně zpovídal z jeho komunistické minulosti, na což publikum reagovalo pískotem. Ještě nesouhlasněji na akci, které se kromě Babiše zúčastnila například i Věra Jourová nebo Pavel Telička, vystupoval představitel mimoparlamentní Strany svobodných občanů Vít Jedlička. Toho nakonec ochranka vyvedla ze sálu.

VIDEO Babišův rušný mítink: Brečící vdova, maminka, KSČ a vyvedený divák, jehož jméno známe
Foto: hk.svobodni.cz
Popisek: Vít Jedlička

Kolem komunistické minulosti Andreje Babiše a Pavla Teličky se strhla hádka. "Pan Babiš i pan Telička nějak fungovali před rokem 1989 a připadá mi absurdní, že by takoví lidé zlepšili situaci v Česku," prohlásil mladý muž stojící vzadu v sále.

Telička upozornil, že svoji minulost ve straně nikdy nepopíral. "Je to chyba, které jsem se dopustil a nesmažu ji. Ale myslím si, že jsem si ji za těch 24 let odpracoval. A také až po 24 letech uvažuji, že se budu politicky angažovat," řekl.

Babiš nejdříve na kritiku podrážděně reagoval slovy, že je v sále jistě řada členů ODS, TOP 09 či Strany svobodných občanů, což dotyčný odmítl a tvrdil, že je na mítinku pouze sám za sebe.

Šéf hnutí uznal, že jeho členství ve straně byla chyba. "Byl jsem člen KSČ, ale donutila mě k tomu máma, která dělala vše pro to, abych se tam dostal kvůli kariéře," přiznal, ale myslí si, že to již odčinil svou prací. "Vybudoval jsem největší firmu, odvádím stovky milionů na daních, odvádím miliardy do rozpočtu," dodal.

Dojemný příběh

Jedna z účastnic mítinku hnutí ANO zase popsala svůj příběh. Se slzami v očích vyprávěla o tom, jak těžké je pro osamělého důchodce vyžít z pár tisíc korun měsíčně. "Myslím si, že jsme si zasloužili podporu, kterou nikdo nechce dát, protože nikdo nemá žádné peníze pro nás. A já se octnu asi co nejdříve, možná během čtvrt roku, na ulici a rozšířím bezdomovce. Jde o nás o všechny," posteskla si.

Babiše a jeho hnutí bere jako naději na lepší časy. "Máte dost odvahy, abyste změnil politiky, které jsou ve sněmovně jen za sebe? Jestli pan Babiš opravdu vybudoval podnik sám a bez podpor, tak si myslím, že by si zasloužil naši podporu," řekla a sklidila potlesk publika.

Andrej Babiš ženě odpověděl, že ne vše lze hned změnit. Ale někdo se o to musí pokusit a on se toho chce chopit. Česká republika a hlavně Praha je podle něj nejvíce zkorumpovaným místem. Chybí podle něj pravidla, každý urve, co může. Sám sebe pochválil za to, že dává miliony na charitu a poslouchá příběhy lidí.

Další nesouhlasící divák

Ani poté se ale diskuse neobešla bez konfliktů. Během mítinku Babiš několikrát vyzval jednoho z diváků v první řadě, aby opustil sál. "Provokatérem" byl předseda Strany svobodných občanů v Královéhradeckém kraji Vít Jedlička, který se s Babišem opakovaně snažil diskutovat. Babiš ho nicméně "odpálkovával", k čemuž se přidal i mimořádně aktivní příznivec ANO z řad publika, a nakonec Jedličku "korigovala" ochranka.

Ani to nepomohlo a po dalších hádkách se ozvala jedna z divaček, že tyto spory nechce dále poslouchat. Jedličku proto vyvedli členové ochranky ze sálu za potlesku publika.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: adr

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Vy budete Babiše volit za prezidenta?

Nebyl byste totiž jediný za ANO, kdo by ho nevolil. Nemyslíte, že to o něčem také vypovídá? Jasně, žijeme demokracii, kde jsou odlišné názory běžné. Na druhou stranu, není divné, když lídr strany nemá podporu ani u vlastních lidí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Padlo po volbách: Naděje přichází s Pavlem. Ale i hrozba pro Fialu. Až si uvědomí, co má teď Babiš

5:00 Padlo po volbách: Naděje přichází s Pavlem. Ale i hrozba pro Fialu. Až si uvědomí, co má teď Babiš

ANKETA Prezidentem České republiky byl zvolen Petr Pavel. ParlamentníListy.cz se ptaly, co tento výs…