VIDEO Byl to bůh, součást rodiny. Měl rád lidi, dobrej člověk. Sledovali jsme, jak se lidé v slzách loučí s Karlem Gottem

11. 10. 2019 12:47

REPORTÁŽ Lidé se v pátek 11. října na pražském Žofíně od rána loučí se zesnulým zpěvákem a ikonou české pop-music Karlem Gottem. Palác na Žofíně se pro veřejnost otevřel v 8 hodin ráno a přístupný bude do desáté hodiny večerní. Zájem o poslední rozloučení s Gottem je velký. Původní odhady v médiích hovořily o tom, že na pietu dorazí kolem tří set tisíc lidí.

VIDEO Byl to bůh, součást rodiny. Měl rád lidi, dobrej člověk. Sledovali jsme, jak se lidé v slzách loučí s Karlem Gottem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslední rozloučení s Karlem Gottem na pražském Žofíně

Fronta na poslední rozloučení dosahuje několika kilometrů. Táhne se po nábřeží kolem Národního divadla až na Smíchov. Podle médií stráví lidé při čekání ve frontě v průměru dvě hodiny.

V hlavním sále žofínského paláce je vystavena rakev s tělem zpěváka, který skonal před deseti dny, 1. listopadu, ve věku 80 let. K té mohou lidé pokládat květiny a strávit zde krátkou chvilku. Po stranách rakve stojí čestná stráž.

Ve tvářích řady lidí jsou vidět silné emoce, někteří mají v očích slzy. Spousta lidí se před pietním místem ikony klaní. Ochranka nicméně lidi popohání, aby netrávili na místě příliš mnoho času. Zájem o rozloučení s populárním zpěvákem je totiž velký. Média hovořila o 300 tisících lidech. Kapacity Žofína a oblasti kolem Národního divadla a Mánesa jsou přitom omezené.

Naši redakci zajímalo, co Karel Gott pro lidi, kteří se jeho památce přišli poklonit, znamenal. Ptali jsme se i na to, jakou mají oblíbenou Gottovu písničku a proč na Žofín přišli.  

„Byl to vynikající zpěvák. Přišla jsem, protože se mi jeho písničky líbily. Přišla jsem, protože ho mám tak nějak ráda, máme plno jeho desek,“ sdělila nám postarší paní čekající ve frontě na rozloučení s Gottem na mostku na žofínský ostrov.

„Skoro všechny, teď, jak má tu novou s tou holčinou, tak ta je pěkná,“ sdělila nám paní na otázku, jaká je její oblíbená Gottova písnička. Podle ženy by se také dalo klidně říct, že Gott byl nejlepším českým zpěvákem vůbec. „Měl rád lidi,“ dodala.

Fotogalerie: - S Karlem na Žofíně naposledy

Poslední rozloučení s Karlem Gottem na pražském Žo...
Poslední rozloučení s Karlem Gottem na pražském Žo...
Poslední rozloučení s Karlem Gottem na pražském Žo...
Poslední rozloučení s Karlem Gottem na pražském Žo...
Poslední rozloučení s Karlem Gottem na pražském Žo...
Poslední rozloučení s Karlem Gottem na pražském Žo...

Anketa

Kdyby za svého života Karel Gott kandidoval na prezidenta, volili byste ho?

59%
41%
hlasovalo: 22436 lidí

 „To byl bůh,“ sdělila nám Gottova fanynka středního věku přímo v sále, když odcházela od Mistrovy rakve. Žena se dle svých slov přišla se svým oblíbeným zpěvákem rozloučit. „Kdepak, ty ptáčku, hnízdo máš,“ sdělila na otázku, jaká je její oblíbená Gottova písnička.

„Já jsem se s ním přišla rozloučit, protože jsem měla hrozně ráda jeho písničky. Je mi líto strašně těch holčiček malejch,“ sdělila nám další zpěvákova fanynka přímo v sále s pietním místem.

„Provázel nás celým životem, vlastně. Byla to součást rodiny. Myslím si, že si zaslouží, aby mu každý člověk, každý Čech vzdal hold,“ sdělila k tomu, co pro ně Karel Gott znamenal, dvojice žen středního věku.

„Pro mne byl Karel Gott hodně dobrej člověk. Přišel jsem, protože ho mám rád. Řekl bych, že byl symbolem České republiky,“ sdělil nám jeden z Gottových fanoušků, muž ve středních letech.

„Jak je slyšet i tady, jeden hit za druhým. Prostě ten, kdo trošku tomu zpěvu rozumí a i se tím zaobíral, tak mu může jenom skládat poklonu, nic víc,“ sdělil nám starší muž, kterého dle jeho slov přivedl Karel Gott ke zpěvu, s tím, že se opět přišel se „slavíkem“ rozloučit. „Ale těch je, těch je,“ sdělil nám muž na otázku, jaká je jeho oblíbená Gottova píseň. „V začátcích mě ovšem fascinovala píseň Cesta rájem jako velmi složitá píseň.“

Lidé se s Karlem Gottem mohou přijít na Žofín rozloučit až do desáté hodiny večer, kdy se palác uzavře.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Jonáš Kříž

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Ministr Petříček se natočil, jak hovoří s obrázkem Václava Havla

21:16 VIDEO Ministr Petříček se natočil, jak hovoří s obrázkem Václava Havla

Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) využil možnosti posadit se do automobilu VW Golf Václava Hav…