VIDEO Čapi, čapi, čapi, čapi, čapi, Čapí hnízdo. Diskotéka Andreje Babiše

24.03.2016 8:18

Že jsou Češi tvořiví a i z vážné věci si udělají legraci, ukázali již mnohokrát. Naposledy si vzali na paškál ministra financí Andreje Babiše (ANO), který v Poslanecké sněmovně vystoupil s vysvětlením, jak je to s vlastnictvím Farmy Čapí hnízdo.

VIDEO Čapi, čapi, čapi, čapi, čapi, Čapí hnízdo. Diskotéka Andreje Babiše
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr financí Andrej Babiš

Anketa

Chcete po včerejším projevu Andreje Babiše na téma Čapího hnízda tohoto politika za premiéra?

71%
29%
hlasovalo: 13464 lidí

Na serveru YouTube se mimo jiné objevilo video s názvem „Disco Babiš – Čapí remix“. Ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš je tu vyobrazen v disko brýlích pod barevnou koulí. 

Uživatel Sizabil zároveň sestříhal Babišův projev z Poslanecké sněmovny, kterým se ministr snažil vysvětlit vlastnictví farmy Čapí hnízdo. 

„Dobrý den všem. Vážené dámy a pánové, budu mluvit. Já jsem do politiky nechtěl, vy jste mě zplodili, ODS a zkorumpovaný Kalousek, symbol korupce,“ řekl Babiš a byl napomenut řídící schůze Jaroslavou Jermanovou (ANO).

„Čapí hnízdo, Čapí hnízdo, čapi, čapi, čapi, čapi, čapi... Čapí hnízdo,“ opakovalo se také v remixu spojení, jež vyvolávalo asociaci s vulgárním názvem pro dámské přirození.

„Já nelžu, nekradu, nejdu nikomu na ruku,“ opakuje se následně několikrát. Také je zremixováno spojení, že je miliardář. „Nikdo mě nemůže zkorumpovat,“ podotkl Babiš, který mimo jiné také zdůraznil, že je miliardář a že je pro Česko důležitý.

Na facebookovém profilu TOP 09 se následně objevila vtipná fotografie, v němž Jiří Koubek poukazuje na nejdůležitější teze z Babišova projevu. „1. Začít s Čápem. 2. Pochválit se a ministerstvo (nezapomeň Agrofert). 3. Kritizovat všechno kolem historie. 4. Skončit Čápem,“ konstatuje mimo jiné. Všímá si také Babišova výroku „Nerad to říkám, ale jsem miliardář“ či slovenských slov. Na papíře, který vypadá jako příprava Babiše před projevem, je také zmíněna privatizace, „médija“, nějaký firmy a data z ROP či jména Václava Klause, Zdeňka Bakaly či Karla Janečka z Nadačního fondu proti korupci. „Skončit Čápem. Jakože som o ňom mluvil na začátku a na konci – takže porád,“ zní taktika. 

Vtipem také hýří server Reflex.cz. Darek Šmíd se totiž podělil o Babišovy snímky prostřednictvím aplikace MSQRD. „Andrej Babiš měl říct ve Sněmovně jedinou věc a prokázat tím, že se nedopustil dotačního podvodu. Místo toho řekl asi tisíc úplně jiných věcí. Hrozná nuda. S aplikací MSQRD ale ne tak frustrující,“ poznamenal ke snímkům, na nichž je Babiš v obleku pandy, potápěčských brýlích či s krásnýma velkýma modrýma očima. 

Původní text ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

Nemyslíte, že to váš kolega Kalousek vystihl přesně? Nebo v čem nemá pravdu?

,,Nezoufejme. Od 1. června benzin zlevní až o 1,50 Kč/l, protože “sněmovna myslí na lidi” a na čtyři měsíce snížila spotřební daň. Od 1. října benzin tedy benzin opět o 1,50 Kč/l zdraží, ale to už bude po volbách. Marně pátrám po nějakém ještě hloupějším zásahu do spotřební daně, než se povedl nám, ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A už jsou tam. Vzpoura na vsi kvůli Romům z Ukrajiny: Rakušan nebude rád

20:51 A už jsou tam. Vzpoura na vsi kvůli Romům z Ukrajiny: Rakušan nebude rád

I přesto, že místostarosta žádal ministra, aby k ubytování romských uprchlíků v Kramolíně nedošlo, š…