VIDEO Čapi, čapi, čapi, čapi, čapi, Čapí hnízdo. Diskotéka Andreje Babiše

24.03.2016 8:18

Že jsou Češi tvořiví a i z vážné věci si udělají legraci, ukázali již mnohokrát. Naposledy si vzali na paškál ministra financí Andreje Babiše (ANO), který v Poslanecké sněmovně vystoupil s vysvětlením, jak je to s vlastnictvím Farmy Čapí hnízdo.

VIDEO Čapi, čapi, čapi, čapi, čapi, Čapí hnízdo. Diskotéka Andreje Babiše
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr financí Andrej Babiš

Anketa

Chcete po včerejším projevu Andreje Babiše na téma Čapího hnízda tohoto politika za premiéra?

71%
29%
hlasovalo: 13481 lidí

Na serveru YouTube se mimo jiné objevilo video s názvem „Disco Babiš – Čapí remix“. Ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš je tu vyobrazen v disko brýlích pod barevnou koulí. 

Uživatel Sizabil zároveň sestříhal Babišův projev z Poslanecké sněmovny, kterým se ministr snažil vysvětlit vlastnictví farmy Čapí hnízdo. 

„Dobrý den všem. Vážené dámy a pánové, budu mluvit. Já jsem do politiky nechtěl, vy jste mě zplodili, ODS a zkorumpovaný Kalousek, symbol korupce,“ řekl Babiš a byl napomenut řídící schůze Jaroslavou Jermanovou (ANO).

„Čapí hnízdo, Čapí hnízdo, čapi, čapi, čapi, čapi, čapi... Čapí hnízdo,“ opakovalo se také v remixu spojení, jež vyvolávalo asociaci s vulgárním názvem pro dámské přirození.

„Já nelžu, nekradu, nejdu nikomu na ruku,“ opakuje se následně několikrát. Také je zremixováno spojení, že je miliardář. „Nikdo mě nemůže zkorumpovat,“ podotkl Babiš, který mimo jiné také zdůraznil, že je miliardář a že je pro Česko důležitý.

Na facebookovém profilu TOP 09 se následně objevila vtipná fotografie, v němž Jiří Koubek poukazuje na nejdůležitější teze z Babišova projevu. „1. Začít s Čápem. 2. Pochválit se a ministerstvo (nezapomeň Agrofert). 3. Kritizovat všechno kolem historie. 4. Skončit Čápem,“ konstatuje mimo jiné. Všímá si také Babišova výroku „Nerad to říkám, ale jsem miliardář“ či slovenských slov. Na papíře, který vypadá jako příprava Babiše před projevem, je také zmíněna privatizace, „médija“, nějaký firmy a data z ROP či jména Václava Klause, Zdeňka Bakaly či Karla Janečka z Nadačního fondu proti korupci. „Skončit Čápem. Jakože som o ňom mluvil na začátku a na konci – takže porád,“ zní taktika. 

Vtipem také hýří server Reflex.cz. Darek Šmíd se totiž podělil o Babišovy snímky prostřednictvím aplikace MSQRD. „Andrej Babiš měl říct ve Sněmovně jedinou věc a prokázat tím, že se nedopustil dotačního podvodu. Místo toho řekl asi tisíc úplně jiných věcí. Hrozná nuda. S aplikací MSQRD ale ne tak frustrující,“ poznamenal ke snímkům, na nichž je Babiš v obleku pandy, potápěčských brýlích či s krásnýma velkýma modrýma očima. 

Původní text ZDE.

reklama

autor: vef

Migrační pakt

Dobrý den, zajímalo by mě, zda se z migračního paktu můžeme nějak vyvázat nebo je to už hotová věc? A řeší vůbec to hlavní, jak nelegální migraci zabránit? Není třeba řešit příčinu problému než pak jeho důsledky?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Po paty v ministerské řiti. A pak přišla sprcha... Vidlák k zemědělcům, kteří chtěli „jednat“

16:36 Po paty v ministerské řiti. A pak přišla sprcha... Vidlák k zemědělcům, kteří chtěli „jednat“

Kde jste byli, když politici plivali na vaše statečnější kolegy? Bloger, zemědělec Daniel Sterzik al…