VIDEO Čerstvé vystoupení Madeleine Albrightové

27.07.2016 14:21

Na sjezdu Demokratické strany podpořila kandidaturu Hillary Clintonové původem československá rodačka a bývalá ministryně zahraničí Spojených států Madeleine Albrightová. Při svém projevu zmínila i Prahu a přiznala, že Clintonové české zelí příliš nechutná. Varovala také před Putinem. „Sama dobře vím, co se stane, když dáte Rusům zelenou,“ prohlásila na sjezdu.

VIDEO Čerstvé vystoupení Madeleine Albrightové
Foto: Martin Kovář
Popisek: Madelaine Albright a Bill Clinton na mši
reklama

Bývalá ministryně zahraničí USA podpořila kandidátku na prezidentku Spojených států Clintonovou. V téměř osmiminutovém projevu zavzpomínala na svůj příjezd do USA z poválečného Československa a promluvila o společné práci s Clintonovou. Toto jsou její slova:

Před 68 lety ve velmi problematickém období se všichni demokraté sešli ve Filadelfii, aby nominovali tvrdého, chytrého a velmi zkušeného prezidentského kandidáta. V té době jsem byla dítětem žijícím v Evropě. Žila jsem ve strachu, protože se mé rodné Československo ocitlo v područí komunistů.

Po několika měsících našla má rodina nový domov v Americe a ten kandidát, Harry Truman, se stal mým prvním americkým prezidentem. Dnes večer rovněž ve Filadelfii jsme si za kandidáta zvolili někoho s Trumanovým bojovným duchem, Hillary Clintonovou!

V této problematické době potřebujeme lídra, který má potřebnou zkušenost a správný úsudek, aby Spojené státy udržel silnými a zajistil jim bezpečí. Hillary Clintonovou znám již více než 25 let, vím, že je ta pravá.

Jeli jsme spolu do Prahy, kde jsem jí ukázala město, ve kterém jsem se narodila. Ochutnala dokonce i české zelí, které jí moc nechutnalo. Potkali jsme Václava Havla, který se jí na rozdíl od zelí zalíbil, protože se zasloužil o splnění snu o svobodě tolika lidí.

Když Hillary působila v Senátu, viděla jsem jí pracovat dnem i nocí spolu s republikány i demokraty. Zasloužila se o posílení naší armády a zajištění bezpečnosti našich vojáků a jejich rodin. Když pracovala spolu s prezidentem Obamou, viděla jsem Hillary, jak se zasloužila o obnovení respektu vůči naší zemi.

Bojovala proti terorismu, zasloužila se o zastavení šíření jaderných zbraní a podporovala dialog a demokracii v každé zemi na této planetě.

Já i Hillary moc dobře víme, jaké to je vystoupit z letadla s nápisem Spojené státy americké. Hillary dobře ví, že ochrana svobody a bezpečnosti po celém světě se nedá srovnat s moderováním televizního pořadu. Je to komplexní, časově velmi náročné zaměstnání, které vyžaduje nejen přísnou ruku a chladnou hlavu, ale také velké srdce.

Hillary má na rozdíl od svého oponenta všechny tyto kvality. Mnozí se domnívají, že Donald Trump by ve funkci prezidenta Spojeným státům v mnohém uškodil. Pravdou, že je, že Donald Trump USA uškodil už tím, že se o funkci prezidenta uchází.

Trumpovo vítězství v listopadu by bylo dárkem pro Vladimira Putina, kterého sám Trump tolik obhajuje. Věřte, že Vladimir Putin na Trumpovo vítězství nedočkavě čeká. To by mělo znepokojovat každého Američana.

To vám říká někdo, kdo uprchl zpoza železné opony. Já moc dobře vím, co se stane, když ukážete Rusům zelené světlo. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: fib

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

EU, Soros, peníze, férové volby. „Učili mě být k ženám slušný. Ale...“ Orbánův ministr školil moderátorku

14:14 EU, Soros, peníze, férové volby. „Učili mě být k ženám slušný. Ale...“ Orbánův ministr školil moderátorku

Maďarský ministr zahraničí a obchodu Péter Szijjártó v rozhovoru pro slovenský deník SME zhodnotil, …