VIDEO Český bezdomovec, uprchlý do Německa: U nás je policejní stát, nemůžu ani pít pivo na ulici. Tam tě policajt sebere, tady ti dá peníze

10.10.2016 20:17

Na serveru Daily Motion.com je k vidění video, na němž čeští bezdomovci vysvětlují, proč se vydali do Hamburku. U našich západních sousedů hledali útočiště, protože z České republiky se podle jejich názoru stává policejní stát. Dost nepěkně se však rozpovídali o uprchlících žijících dnes v Německu.

VIDEO Český bezdomovec, uprchlý do Německa: U nás je policejní stát, nemůžu ani pít pivo na ulici. Tam tě policajt sebere, tady ti dá peníze
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Spolkové republiky Německo

Zdá se, že českým bezdomovcům je milejší žít v Německu než ve své domovině. Dokládá to alespoň krátký videorozhovor, jenž je dostupný na serveru Daily Motion.com. Český občan a toho času bezdomovec v něm společně s kamarádem vysvětluje, proč je německý Hamburg lepší.

„Co nás sem přivedlo? Kamarádi a policejní stát v Čechách. Vždyť tam nemůžete ani pít pivo na ulici, nesmím spát na ulici, nesmím tam prostě nic,“ stěžuje si muž se světle šedými vlasy a vousy. V Německu je to prý úplně jiné. „Tady k tobě policajt přijde a ještě ti dá peníze,“ prozradil dále.

VIDEO ZDE

Dal také jasně najevo, co si myslí o vítání uprchlíků Angelou Merkelovou. „Mně se to nelíbí. Já jsem bílej, jo? A proč já nemám takový pravomoce, jako má třeba černoch ze Sýrie, oni sem přijdou, dostanou všechno, dostanou ubytování, dostanou peníze od státu a oni tady ještě dělaj problémy. Oni mají všechno. Pak támhle znásilňujou nějaký holky, pak dělaj atentáty a támhle, vole, pobodaj chlapa. Copak je to normální?“ ptal se. A kolega mu přizvukoval, že to rozhodně není normální.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Čtyři naháči v centru Prahy na solidaritu s Austrálií. Kolemjdoucí nevěřili vlastním očím

13:07 Čtyři naháči v centru Prahy na solidaritu s Austrálií. Kolemjdoucí nevěřili vlastním očím

REPORTÁŽ Ve čtvrtek 16. ledna se na Náměstí republiky v Praze uspořádal menší happening na podporu a…