VIDEO Český bezdomovec, uprchlý do Německa: U nás je policejní stát, nemůžu ani pít pivo na ulici. Tam tě policajt sebere, tady ti dá peníze

10.10.2016 20:17

Na serveru Daily Motion.com je k vidění video, na němž čeští bezdomovci vysvětlují, proč se vydali do Hamburku. U našich západních sousedů hledali útočiště, protože z České republiky se podle jejich názoru stává policejní stát. Dost nepěkně se však rozpovídali o uprchlících žijících dnes v Německu.

VIDEO Český bezdomovec, uprchlý do Německa: U nás je policejní stát, nemůžu ani pít pivo na ulici. Tam tě policajt sebere, tady ti dá peníze
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Spolkové republiky Německo
reklama

Zdá se, že českým bezdomovcům je milejší žít v Německu než ve své domovině. Dokládá to alespoň krátký videorozhovor, jenž je dostupný na serveru Daily Motion.com. Český občan a toho času bezdomovec v něm společně s kamarádem vysvětluje, proč je německý Hamburg lepší.

„Co nás sem přivedlo? Kamarádi a policejní stát v Čechách. Vždyť tam nemůžete ani pít pivo na ulici, nesmím spát na ulici, nesmím tam prostě nic,“ stěžuje si muž se světle šedými vlasy a vousy. V Německu je to prý úplně jiné. „Tady k tobě policajt přijde a ještě ti dá peníze,“ prozradil dále.

VIDEO ZDE

Dal také jasně najevo, co si myslí o vítání uprchlíků Angelou Merkelovou. „Mně se to nelíbí. Já jsem bílej, jo? A proč já nemám takový pravomoce, jako má třeba černoch ze Sýrie, oni sem přijdou, dostanou všechno, dostanou ubytování, dostanou peníze od státu a oni tady ještě dělaj problémy. Oni mají všechno. Pak támhle znásilňujou nějaký holky, pak dělaj atentáty a támhle, vole, pobodaj chlapa. Copak je to normální?“ ptal se. A kolega mu přizvukoval, že to rozhodně není normální.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Boj s nemocnými. Agresivní pacienti. Babiš odhalil, co se děje v nemocnicích. A vy, chřipečkáři...

21:24 Boj s nemocnými. Agresivní pacienti. Babiš odhalil, co se děje v nemocnicích. A vy, chřipečkáři...

„Já vím, že mi píšete, kdy půjdou děti do školy, jak to bude na horách a další věci. Ale teď musíme …