VIDEO „Chvilkař“ Minář znovu burcuje lidi do ulic. Ale dostal ránu: Vy nepodnikáte, co? Živí vás rodiče nebo neziskovky...

25.04.2020 11:11

„Nebudeme mlčet k nehoráznostem, vždyť rouška není náhubek!“ vyřkl předseda spolku Milion chvilek Mikuláš Minář. Prý „půjde na procházku“ ve středu 29. dubna v 18 hodin do Letenských sadů, bude mít roušku a dodržovat odstupy.

VIDEO „Chvilkař“ Minář znovu burcuje lidi do ulic. Ale dostal ránu: Vy nepodnikáte, co? Živí vás rodiče nebo neziskovky...
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Mikuláš Minář s moderátorem Kochem.
reklama

„Nevím, jestli se mám smát, nebo brečet. Je mi z toho smutno a je mi z toho k vzteku,“ sděluje Minář v úvodu svého videa s názvem "Jdu se projít" na twitterovém účtu iniciativy Milion chvilek pro demokracii. „Pojďme se proti tomu ozvat,“ vybízí.

„Nebudeme mlčet k nehoráznostem, vždyť rouška není náhubek,“ pravil Minář. Prý nechápe, proč je v jeden den vládou něco přijato, druhý den pozměněno a třetí den zrušeno.

Zmiňuje „miliardové zakázky firmám s vlastníky v daňových rájích, či dokonce s exekucemi na krku“. Nerozumí tomu, „proč se klaníme Číně, která způsobila svým lháním a tutláním celosvětovou pandemii“.

Ekonomická podpora je, podle jeho slov, „ušitá na míru pouze velkým hráčům, jako je třeba Agrofert“. „Zatímco na OSVČ a živnostníky zbylo pouze držhubné! Žádná skutečná pomoc, která by je mohla dlouhodobě udržet nad vodou,“ říká Minář.

„Místo snahy pomoci jsme svědky narafičit to tak, aby se ti velcí a správní nažrali, zatímco na obyčejné lidi to tvrdě dopadne. Proč! Proč! Proč!“ pokračuje.

„Já už to potřebuji jít rozdýchat na čerstvý vzduch... Proto půjdu ve středu 29. dubna v 18:00 hodin na procházku do Letenských sadů. Vezmu si s sebou transparent, na který napíšu otázku, která mě nejvíce pálí. Vezmu si samozřejmě také roušku a budu udržovat bezpečnou vzdálenost, ale nebudu mlčet,“ nabádá Minář.

Ty, kteří se chtějí přidat, ať se budou nacházet kdekoli, vyzývá, aby se v ten samý den vyfotili se svou otázkou, která je pálí a na kterou jim vláda dluží odpověď. „Všechny tyto otázky pak sebereme a od vlády na ně budeme vyžadovat odpovědi,“ uzavřel s tím, že pokud vláda do jednoho měsíce nedá odpovědi, vystaví jí vyúčtování.

Někteří v reakcích pod příspěvkem projevili nadšení, avšak větší část si klepala nevěřícně na čelo.

„Díky moc. Nemohla jsem se dočkat až s něčím zase přijdete... :) Teď už se může! Teda... aspoň tak nějak :) Díky:),“ sděluje nedočkavá Niki Vernerová.

Ozvaly se názory, že Minář jen využivá situace, kdy na tom není většina lidí psychicky dobře. „Vy nepodnikáte, že ne? Živí vás rodiče, nebo neziskovky? Přesto máte ambice eskalovat současnou situaci a hrát na to, že lidi jsou psychicky naprosto vystresovaní z těch dvou předešlých měsíců... To už je fakt bez komentáře,“ vyčítá Minářovi diskutér sony.

„Jo takhle, takže už jsou ohlášené akce, tak vylezou i statečné chvilky ze zákrytu :)) máte to ale dobře vymyšlené :))“ přidává Michaela Urbanová.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tomu nebohému generálovi to ještě neřekli... Od koho by tenhle voják na Hradě přijímal rozkazy? Stonjeková objevila úplně jiného favorita

21:31 Tomu nebohému generálovi to ještě neřekli... Od koho by tenhle voják na Hradě přijímal rozkazy? Stonjeková objevila úplně jiného favorita

„Tomu nebohému generálu Pavlovi nikdo ještě neřekl, že on prezidentem nebude,“ lituje komentátorka K…