VIDEO Cos to provedl, ty zkurvysyne? Arab, u toho nevíte, jestli to není zvíře. Necenzurovaná reportáž z německých táborů

13.10.2015 12:14 | Zprávy

Německá televize RTL v pořadu Spiegel TV přinesla drsnou reportáž z německých utečeneckých táborů, kde si prý uprchlí Syřané a další národnosti vyřizují své staré účty z domoviny. Redaktoři vyrazili do čtyř německých táborů a ve všech natočili otřesné historky o bitkách a demolici vybavení.

VIDEO Cos to provedl, ty zkurvysyne? Arab, u toho nevíte, jestli to není zvíře. Necenzurovaná reportáž z německých táborů
Foto: Radim Panenka
Popisek: Uprchlíci před autobusovým nádražím v Bělehradě. Do Srbska denně dorazí až tisíc imigrantů, kteří chtějí do EU. Hlavně do Německa či Švédska.

Věta „V Německu už je plno“ se podle redaktorky Spiegel TV v Německu nesmí vyslovit coby nekorektní tabu. Jenže teď ji začínají říkat sami běženci. A je prý velkou otázkou, zda nadále pociťovat soucit k lidem, kteří se vůbec nechovají tak, jak by se nejen od zoufalého uprchlíka, ale od jakéhokoliv slušného hosta čekalo.

„Mladí muži po sobě jdou s ulomenými nohami od postele jen proto, že byl někdo odstrčen od jídla,“ popisuje redaktorka standardní dění v běženeckých táborech. Uvádí tím reportáž, kterou pracovníci televize v táboře natočili.

Z letiště Kassel Calden již dlouhou dobu nelétají žádná letadla – udělali z něj totiž tábor pro běžence. A právě zde mělo dojít v neděli k velké a mnohahodinové bitce, do které se mělo zapojit na 200 Pákistánců proti přibližně 70 Albáncům.

Pracovník tábora, který si přál zůstat v anonymitě, prozradil, že napětí mezi běženci v táboře stoupalo již během předcházejících dní. Připravili si prý zbraně z kovových nohou postelí. S těmito tyčemi se prý v neděli vrhli na pětici běženců z Albánie. Vše měl odstartovat banální spor ve výdejně jídla o přednost ve frontě, po kterém se do sebe pustili starší Albánec a mladý Pákistánec.

O celém incidentu pro Spiegel TV hovořila skupina Íránců, kteří jsou již týdny na útěku a situace v táboře se jim vůbec nelíbí.

„Nejde o náboženství, většinou se hádají o jednoduché věci. Nejvíce sporů vzniká ve frontě na jídlo,“ prozrazuje. Lidé se podle něj nerespektují, a to vede k nepokojům. Ty pak podle něj eskalují tím, že se za bojovníky okamžitě postaví jejich spoluobčané a propukne masová řež. V ní jsou často postiženi i zaměstnanci tábora, jak dokazovaly záběry napadení jednoho z nich.

Když se bitka rozšířila na desítky lidí, musela v táboře zasáhnout policie. Její příslušníky však běženci rovněž napadli, a to dokonce slzným plynem. Policejní komisař Torsten Werner Spiegelu prozradil, že ke konfliktům dochází trvale. Vyjádřil však pochopení, že když někde žije pohromadě 1500 lidí, je atmosféra samozřejmě napjatá.

Letiště v Kasselu však není zdaleka jediným místem nepokojů. Ve čtvrtek v noci mělo dojít ke střetům i v táboře Bergedorf v Hamburku. Tam se pobily na dvě stovky Syřanů a Afghánců. Situace byla napjatá ještě následujícího rána, když do tábora dorazila televizní kamera. „Je to ostuda, je to všechno na hovno. Většina lidí opouští domovy kvůli lidem, jako jste vy. Já vás vidím a je mi na hovno,“ křičel anglicky jeden běženec na druhého. Důvodem bitky mělo být to, že skupina Syřanů chtěla od Afghánce klíč od toalet, a on jim řekl, že žádný nemá. „Začali mi prohledávat moje věci, tak jsem jim řekl, nedotýkejte se toho,“ líčil do kamery. To rozpoutalo bitku, kterou jeden z běženců natočil na mobilní telefon. Kovové tyče, kameny a boty byly v akci do dvou hodin do rána.

Jeden z bojujících poskytl televizi skutečně pozoruhodné svědectví: „Spali jsme a najednou přišel nějaký Arab. U těch nikdo neví, jestli to nejsou zvířata. Přišli z válečného území, aby tu dále bojovali,“ líčil.

NA VIDEO SE PODÍVEJTE ZDE

Největší boje se doposud odehrávaly v táboře v Suhlu v Durynsku. Minulé úterý brzy ráno tam policisté dokonce vydali zatykače na šestnáct nejagresivnějších běženců, podezřelých z několika trestných činů, včetně pokusu o vraždu.

Podle policejního důstojníka došlo v táboře k bitce stovek ubytovaných a situace byla velmi nepřehledná. Jednalo se o incident, který propukl již v srpnu, kdy jeden z běženců vytrhl několik stránek z Koránu a spláchl je do záchodu. Následnou situaci opět dokládala nahrávka na mobilním telefonu. „Tobě je úplně jedno, co se stalo s božím slovem? Při Alláhu, budeme na to reagovat. Ten zkurvysyn,“ křičel hystericky jeden z běženců. Pachatel se prý utekl před rozezleným davem schovat do prostor personálu tábora, kam se za ním rozzuření běženci pokoušeli dobít – opět s hysterickými výkřiky Alláhu akbar. Mezitím jiný běženec zničil celý výtisk Koránu, načež jej začali pronásledovat s výkřiky, že musí zemřít. Do akce muselo být nasazeno 120 policistů, šest z nich bylo zraněno.

Incident, při kterém bylo vybavení tábora zcela zdemolováno, byl zlehčován s tím, že byla chyba ubytovávat společně osoby odlišných národností.

V Lipsku sídlí běženci přímo v jedné hale slavného místního výstaviště. I zde v předminulém týdnu došlo k velké rvačce stovek Afghánců a Syřanů. Začalo to prý tím, že jeden Afghánec oslovil syrskou dívku. Tu začal bránit její syrský partner, ovšem Afghánec byl opilý a měl u sebe nůž. Postupně se přidávali na obě strany další Afghánci a Syřané, až nakonec propuklo něco, co jeden z přihlížejících nazval „válka“. Lipská policie musela na místě nasadit všechny dostupné síly a ošetřeny musely být kromě policistů i dvě pracovnice Červeného kříže.

Po tomto incidentu se v Lipsku rozhodli umožnit běžencům vybít svou energii jinak a naproti jejich pavilónu přímo na výstavišti zřídili zábavní park. Umožnili jim například malovat. Výsledek byl ten, že skupina běženců začala z darovaného materiálu okamžitě vyrábět transparent apelující na německou vládu. „Kde je budoucnost pro naše děti?“ stálo na něm v arabštině. „Chceme konkrétně vědět, co nám ten německý uvítací výbor vlastně slibuje. Nechceme prázdná slova,“ hovořil plamenně jeden z jeho tvůrců.

Další z běženců si stěžoval, že v arabské kultuře nesmí muži a ženy bydlet společně, natož používat společné toalety, a to prý Evropané vůbec nerespektují. Další z běženců, Syřan, si stěžoval, že podmínky v táboře jsou jak v Asadově Sýrii. „Vy jste se učili u Asada,“ křičel na Němce.

V jednom z táborů dokonce pro běžence postavili kuchyň, aby si zde z darovaných potravin mohli uvařit jídlo podle svých představ a chutí a nebyli odkázáni na německý erár.

Zatímco jeden z německých dobrovolníků takto vyprávěl, ozvala se za ním vzrušená hádka běženců nad stanem. Když však viděli zpravodajskou kameru, okamžitě se zklidnili, začali se na sebe usmívat a vehementně ujišťovali, že se jen domlouvali, že spolu půjdou na cigaretu.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jav

Kalousek

Dobrý den, vy na jednu stranu děkujete Kalouskovi, že stranu vybudoval, ale na druhou stranu ho odmítáte dát na kandidátku. Není to od vás tak trochu pokrytecké a neuctivé vůči němu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Aliance pro rodinu placená z Ruska? Pochyby: Richterová křičí, soud kývá. Zvláštní

9:48 Aliance pro rodinu placená z Ruska? Pochyby: Richterová křičí, soud kývá. Zvláštní

TÝDEN V MÉDIÍCH Z takzvaného boje za svobodu slova a za novinářskou objektivitu a nezávislost se vyv…