VIDEO David Koller složil píseň o covidu. V rádiu mu ji odmítli hrát

06.10.2020 21:58

Zpěvák, skladatel a frontman skupiny Lucie David Koller vydal nový song Planeta bez paměti, v němž reaguje na současnou koronakrizi a zpívá o smrti. Jeho skladba není všude zcela pozitivně vítána, například rádio Evropa 2 ji odmítlo z éteru pouštět. Opačný postoj zaujal veřejnoprávní Český rozhlas, který písničku hraje.

VIDEO David Koller složil píseň o covidu. V rádiu mu ji odmítli hrát
Foto: repro Youtube, tan
Popisek: Umělec David Koller

Koller ve své písni reflektuje epidemiologickou situaci, konkrétně pak oběti nákazy. „Sleduj počet mrtvých ve svém městě, je jich zatím dvacet nebo dvě stě. To je zatím dobré, nebo není? Sleduj! Sleduj! A pak se netrap tím, co není. Koukni, kde tu trčí ke zničení k nebi pomník zneuctění,“ zpívá.

„Sleduj mrtvý ve své zemi. Pořád to jde, nebo je to děsný? Kašleš na to, nebo hrůzou nevíš? Sleduj počet mrtých ve svém městě, jejich zatím dvacet nebo dvě stě. Čísla na displeji blikaj a ty pomalu si zvykáš,“ pokračuje Koller ve své písni a opakuje: „Vem zvou zemi k vyčištění a pak se neboj, vždyť nic není.“

Evropa 2 podle svého vyjádření nemá problém s textem písně, ale žánrem. „Davida Kollera i kapelu Lucii dlouhodobě podporujeme v našich rádiích, ale tento song je bohužel mimo formát. Song se nám do rádia nehodí žánrově, téma jsme neřešili,“ uvedla pro deník Echo24 tisková mluvčí rádia Iva Pavlousková.

Kollerovu píseň naopak bez problémů hraje Český rozhlas, premiérově ji představil Radiožurnál.

Zpěvák význam slov v textu své písně posluchačům přiblížil: „Planeta bez paměti je, řekl bych zeměkoule a vlastně jak mají lidi krátkou paměť, tak si myslím, že to tam je trošku taky zakódovaný v tom textu,“ sdělil zpěvák s tím, že šlo spíše o sarkasmus.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

autor: nabTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To Fiala nechtíc prozradil. U Xavera mrazivá věta premiéra

10:05 To Fiala nechtíc prozradil. U Xavera mrazivá věta premiéra

Do pořadu Podtrženo, sečteno vyrazil hodnotit události komentátor Miroslav Korecký. Ten podotkl, že …