VIDEO David Koller složil píseň o covidu. V rádiu mu ji odmítli hrát

06.10.2020 21:58 | Zprávy

Zpěvák, skladatel a frontman skupiny Lucie David Koller vydal nový song Planeta bez paměti, v němž reaguje na současnou koronakrizi a zpívá o smrti. Jeho skladba není všude zcela pozitivně vítána, například rádio Evropa 2 ji odmítlo z éteru pouštět. Opačný postoj zaujal veřejnoprávní Český rozhlas, který písničku hraje.

VIDEO David Koller složil píseň o covidu. V rádiu mu ji odmítli hrát
Foto: repro Youtube, tan
Popisek: Umělec David Koller

Koller ve své písni reflektuje epidemiologickou situaci, konkrétně pak oběti nákazy. „Sleduj počet mrtvých ve svém městě, je jich zatím dvacet nebo dvě stě. To je zatím dobré, nebo není? Sleduj! Sleduj! A pak se netrap tím, co není. Koukni, kde tu trčí ke zničení k nebi pomník zneuctění,“ zpívá.

„Sleduj mrtvý ve své zemi. Pořád to jde, nebo je to děsný? Kašleš na to, nebo hrůzou nevíš? Sleduj počet mrtých ve svém městě, jejich zatím dvacet nebo dvě stě. Čísla na displeji blikaj a ty pomalu si zvykáš,“ pokračuje Koller ve své písni a opakuje: „Vem zvou zemi k vyčištění a pak se neboj, vždyť nic není.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: nab

Ing. Miloš Zeman byl položen dotaz

Vy současnému prezidentovi vyčítáte, že dělá klukovské vzdoroakce?

A co jste tedy dělal vy, když jste byl prezident? Vždyť vy jste do jmenování vlády a jednotlivých ministrů zasahoval mnohem víc. A proč? Podle mě za tím byly jen vaše osobní důvody, což je podle mě horší. Takže proč myslíte, že teď můžete moralizovat někoho jiného?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Skončili jste, jasná zpráva.“ Drsný vtip na účet Fialovy vlády

21:20 „Skončili jste, jasná zpráva.“ Drsný vtip na účet Fialovy vlády

Slavná píseň „Jasná zpráva“ skupiny Olympic dostala drsný politický kabát. Satirik Nepopular Cz její…