VIDEO Fanatici. Milovníci teroristů. Zbabělci, buďte jako Trump, soptil Nigel Farage v europarlamentu. Bylo z toho divadlo

09.03.2017 14:12 | Zprávy

Britský europoslanec Nigel Farage v Evropském parlamentu školil své kolegy: Chcete vidět skutečnou demokracii? Ne tu, co máme tady? Jeďte se podívat na Donalda Trumpa! On skutečně plní své sliby. Nechová se jako vy! Po internetu koluje další video, na němž europoslanci dostávají nakládačku.

VIDEO Fanatici. Milovníci teroristů. Zbabělci, buďte jako Trump, soptil Nigel Farage v europarlamentu. Bylo z toho divadlo
Foto: Facebook Nigela Farage
Popisek: Donald Trump a Nigel Farage

„Vidím, že jste tady dnes odpoledne hodně rozrušení a nepochybuji, že události v USA za posledních několik týdnů pro vás byly hlubokým šokem. Snad máte pravdu. Rozumíte, co se tady stalo, že si někdo stojí za svým volebním manifestem, dostal se do úřadu a už první týden prohlásil, že dodrží sliby dané svým voličům? Tomu se říká skutečná demokracie,“ rozparádil se na půdě Evropského parlamentu velký kritiky EU Nigel Farage. A to byl teprve začátek.

Europoslanec schovaný za listem papíru: Farage vám lže!

„Na rozdíl od systému, který máme v Evropské unii, kde nevolení komisaři, jako tady paní Mogheriniová,“ gestikuloval rukama Farage k šéfce unijní diplomacie, „mají výhradní právo navrhovat legislativu, takže jsem si jistý, že je to pro vás opravdu velký šok, když vidíte, že demokraticky zvolený politik dělá to, k čemu byl zvolen!“ hřímal Farage.

Začal se dovolávat pravdy, až to jeden z jeho kolegů nevydržel a vystavil na kameru nápis „On vám lže“ s šipkou mířící k Faragovi. Ten však trval na tom, že Evropská komise disponuje výhradním právem k navrhování zákonů. „Pokud se mýlím, můžete mě vyhodit z tohoto parlamentu, právě tady a teď, dnes odpoledne,“ zesiloval hlas Farage a mocně přitom gestikuloval rukama. Zdůraznil přitom, že má právo pronášet tato slova z pozice předsedy politické strany, která v roce 2014 vyhrála ve Velké Británii volby do Evropského parlamentu.  

Sluší se dodat, že Evropská komise je jediným orgánem EU, který může předkládat legislativní návrhy. Tyto návrhy však nepřipravuje vždy sama. Činí tak z vlastního podnětu, na žádost jiných orgánů EU nebo na základě občanské iniciativy.

Trump se teroristům brání, vy si je zvete domů!

„Zdá se mi, že s tou antitrumpovskou rétorikou, která přichází odevšad, všechno, co slyšíme, je skutečná podstata evropského projektu. Tou je skutečný antiamerikanismus. Trump chce chránit Spojené státy před islámským terorismem, zatímco to, co se stalo v tomto sále a ve vládách v Evropě, bylo pozvání těchto lidí do vašich vlastních domovů,“ hřímal Farage.

Je toho názoru, že bychom se měli oprostit od hysterických výlevů a uvědomit si, že Trump jen zamezil lidem ze sedmi zemí, které jako potenciálně nebezpečné identifikovala už vláda Baracka Obamy, vstup do Spojených států.

„A zeptám se vás, pane Verhofstadte,“ obrátil se Farage na předsedu parlamentní frakce liberálů (ALDE), „kde jste byli, když Obama v roce 2011 zakázal na šest měsíců vstup Iráčanům do USA?“ vypálil otázku Farage. „Neslyším tady žádnou kritiku na Saúdskou Arábii, Kuvajt, Bahrajn a další země, které odmítly přijmout byť jediného uprchlíka ze Sýrie,“ rozčiloval se dál britský politik. A jak je možné, že jsem od vás ani na Den památky obětí holocaustu neslyšel kritiku šestnácti zemí, které zakázali Židům vycestovat domů na svátky? Co je tohle za pokrytectví?“ zuřil.

Nakonec předložil europoslancům návrh, na němž by podle britského politika mohli demonstrovat, že jsou opravdu tak demokratičtí, jak tvrdí. „Pozvěme Donalda Trumpa do Evropského parlamentu. Jsem si jistý, že všichni demokraté souhlasí,“ apeloval na své kolegy Farage. Evropská unie podle jeho názoru přece musí komunikovat s nejmocnějším mužem na planetě Zemi.

„A pokud mi vmetete můj návrh do tváře, tak tím jen dokážete to, co jsem si o vás vždycky myslel, že jste antidemokratičtí fanatici,“ uzavřel svůj proslov tvrdě Farage.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mpTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Trump si vybral „dvojku“. Mladý senátor vyvolal skandál slovy o Ukrajině a jachtách

22:35 Trump si vybral „dvojku“. Mladý senátor vyvolal skandál slovy o Ukrajině a jachtách

Donald Trump si jako kandidáta na viceprezidenta vybral senátora J. D. Vance, informuje AP news. Pod…