VIDEO Fiala proti naštvaným občanům: S vámi se nedá diskutovat, Putin vede válku

10.09.2022 21:14 | Ze sítí

Premiér Petr Fiala (ODS) se dnes vypravil do oblasti Slovácka, kde navštívil hned několik obcí a pochvaloval si atmosféru i kulturu této části naší země. Vše se však změnilo, jakmile předseda vlády dorazil do Otrokovic. Z videa šířícího se po sociálních sítích je znát, že místní předsedu vlády nevítali. „Táhni na Ukrajinu! Demisi!“ zasypali ho naštvaní občané a premiéra nenechali hovořit. „Vy si nechcete povídat… To nejde…“ vzdal Fiala pokusy o diskusi již po třech minutách.

VIDEO Fiala proti naštvaným občanům: S vámi se nedá diskutovat, Putin vede válku
Foto: Daniela Černá
Popisek: Premiér Petr Fiala

Anketa

Kdyby ve 2. kole volby prezidenta byli Andrej Babiš a Petr Pavel, kdo by měl váš hlas?

76%
4%
hlasovalo: 25587 lidí
„Slovácko je jedno z center naší lidové tradice a kulturních tradic. Kulturní dědictví je něco, co nemusíme hledat jen v muzeích, je často součástí každodenního života a já si toho jako člověk z Moravy nesmírně vážím,“ ocenil předseda vlády během své sobotní cesty a pochvaloval si „milá setkání s občany“.

Když se však vypravil do Otrokovic a zamířil tam ke kulturnímu domu Otrokovická beseda, raději o svých pocitech z tohoto místa na sociálních sítích ani nereferoval, přestože záběry z ostatních destinací se chlubil svém facebooku i instagramu.

Důvod, proč o návštěvě Otrokovic Fiala nedal vědět a nesdílel ani své pocity ze setkání s místními, může přiblížit jedno z videí, které se šíří po internetu. Fiala na něm vítán vřele jako v ostatních městech totiž nebyl ani zdaleka.

Na premiéra se na místě vyvalil dav místních naštvaných občanů za pískotu a provolávání: „Demisi! Demisi!“

Lidé se začali k Fialovi přibližovat a atmosféra na místě by se dala krájet. „Spravedlnosti neutečeš!“ zvolala k předsedovi českého kabinetu jedna z žen.

Procházejícího premiéra pak rozzlobení občané při cestě k parkovišti před tamním supermarketem obklopili a začali mu vysvětlovat, proč se rozhodli svou sobotu místo odpočinku zasvětit protestu.

Fiala se dal s lidmi do řeči, mnozí však místo debaty nadále pořvávali. „Táhni na Ukrajinu!“ zaznělo. Jiný z přítomných pak premiérovi dal najevo, že ani zdaleka není sympatizantem Ruska: „Jsme normální lidi, žádní Rusáci,“ řekl.

Jeden z mužů, který se dal s premiérem do řeči, se ho tázal, „proč vláda „nepomáhá našim děckám?“ „Pomáháme našim děckám,“ nesouhlasil Fiala s tímto tvrzením a chtěl to rozvést, ale dav přítomných ho nechtěl příliš vyslechnout a snažil se ho přehlušit. „Kecy v kleci, kecy v kleci,“ řvalo se například.

„Můžu odpovědět, anebo ne?“ snažil se přesto předseda vlády pokračovat v diskusi. „Že se nestydíte jít mezi lidi,“ nenechali jej ale nashromáždění dokončit myšlenku a zasypal ho například tím, že podle nich „vláda nepodporuje Českou republiku“. „Proč nepodporujeme Českou republiku, proč podporujeme Ukrajince?“ „Ať jde na Ukrajinu!“ nenechali příchozí Fialu mluvit.

Premiér proto dal najevo, že pokud ho bude nastoupený dav nadále jen přeřvávat, tak diskuse nebude možná. Místo utišení však mnozí lidé pokračovali v křiku na něj a v pískání. A padaly například výtky vůči premiérovi o „likvidaci Slovanů“.

„Já nejsem ve válce! Já nechci být ve válce!“ zařval muž z hloučku a ostatní se přidávali s podobnými názory. „Proč neživíme vlastní?!“ křičí další.

„Tak, dámy a pánové, chovejme se slušně… Tak se pojďme bavit,“ snaží se po dvou minutách křiku stále ministerský předseda o diskusi. Opět však neúspěšně, jelikož o ni mnozí nadále nejevili zájem.

Když se ale nakonec ozvalo: „Nechte ho mluvit!“, nakonec se k premiérovi dostal názor občana, jenž se tázal, „proč mluví za celý národ, že jsme ve válce?“

„Protože s náma vede válku Vladimir Putin,“ odpověděl Fiala. „S náma nikdo neválčí!“ nevydrželi to přítomní a začali po deseti sekundách klidu opět křičet.

„Vy si nechcete povídat… To nejde…“ vzdal nakonec premiér již po třech minutách pokusy o rozhovor poté, co se přítomní opět rozhlučnili a provolávali svůj požadavek o „demisi“.

„Kdybyste chtěli diskutovat, jsme připraven. Když mě nenecháte říct jedinou větu…“ dodal ještě Fiala a úpěnlivě sepjal ruce.

Na ostatních místech Slovácka již Fiala zažil vskutku vřelejší přijetí. Kromě Uherského Hradiště a Otrokovic navštívil i sousední Napajedla, kde již byl premiér i podle fotografií ve velmi dobré náladě. „Výborná atmosféra ve městě a milá setkání s občany,“ cenil si Fiala přijetí v sousední obci.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: rak

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

zkrácení rodičovské

Je pořád ve hře nebo ne? Je to něco, na co byste přistoupili? Myslíte, že je to v dohledné době možné? Když už, není třeba první investovat do výstavby nových školek a nějak vyřešit zkrácené úvazky, dnes vás na ně nechce moc zaměstnavetelů brát, jelikož se jim to ani nevyplatí, stejně jako se to nev...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Toto není Rusko, ale Francie: Brutální údery těžkooděnců. Zatčení rakouští školáci na výletě. Amputovaná varlata...

14:30 Toto není Rusko, ale Francie: Brutální údery těžkooděnců. Zatčení rakouští školáci na výletě. Amputovaná varlata...

Ve Francii pokračují masivní protesty proti nepopulární důchodové reformě. Bezpečnostní složky čelí …