VIDEO Generál výbušně o uprchlících, Ukrajině a teroristech

05.01.2016 8:45

Bývalý slovenský generál a velitel pozemního vojska Emil Vestenický se v pořadu Extra téma vyjádřil mimo jiné k problému globálního terorismu.

VIDEO Generál výbušně o uprchlících, Ukrajině a teroristech
Foto: vbsm.com
Popisek: Pietní místo v Paříži po pátečním masakru

„Globální terorismus v Evropě skutečně je, neboť jsme ho vyrobili. Kdo je terorista a kdo terorista není?“ ptal se úvodem svého vystoupení Vestenický. 

„Celá řada států, které dnes existují jako samostatné a vyspělé, začínala ve svém boji jako teroristé,“ pokračoval ve své úvaze. Podle něj za terorismus mohou také média a jejich informace. „Ukáží utopeného chlapce a emoce jsou na světě. Copak mrtvé děti nebyly v bitvě u Stalingradu, v Hirošimě?“ zeptal se.

„Zabránit terorismu jde jednoduše a nepotřebujete NATO. Boj s terorismem jde politicky, nepotřebujete na to vojenské organizace,“ dodal.

Celé video ZDE.

Vestenický se mimo jiné vyjádřil také ke konfliktu na Ukrajině. Ukrajinské vedení označil za nekompetentní a protiprávní. „Získat moc se zbraněmi v ruce není příliš demokratické,“ uvedl s tím, že vládnout budou maximálně do konce roku. „Již nyní jsou příznaky, že moc Petra Porošenka slábne. On nemá armádu, jen žoldnéře,“ dodal. 

Hybridní válka, o ní také Vestenický hovořil. Podle ní tento pojem značí to, že se připravuje půda k tomu, aby mohla začít válka. A to se právě nyní dle jeho názoru děje v Evropě. „Evropu stačí trošku ovládat, lehce oslabit,“ řekl s tím, že vše se děje s cílem oslabit Rusko. USA podle něj vedou s Evropou obchodní válku.

Celé video ZDE.

A samozřejmě nechybělo ani vyjádření k uprchlické krizi a ke kvótám, jimž se Slovensko brání. „Jaký jsme to suverénní stát, když nemáme vlastní měnu? Jaký jsme to svrchovaný stát, když o tomto nemůžeme rozhodnout sami? My bychom měli dovolit to, aby se u nás usadilo takové množství migrantů, které dokážeme zvládnout a asimilovat,“ dodal. 

Podle něj je mezi migranty 80 % mužů. „Chlapci, kteří sem přicházejí, prošli vojenským výcvikem,“ tvrdí zároveň s tím, že z dvou set uprchlíků může být až 100 útočníků. „Jak si s takovými bojovými skupinami poradíme?“ otázal se závěrem. 

Celé video ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Velká oslava v Drážďanech: Merkelová za mřížemi, Tommy Robinson na pódiu. Přečtěte si, co potom řekl pro PL.cz

15:48 Velká oslava v Drážďanech: Merkelová za mřížemi, Tommy Robinson na pódiu. Přečtěte si, co potom řekl pro PL.cz

REPORTÁŽ Na náměstí Altmarkt v Drážďanech probíhaly od dvou hodin odpoledne oslavy čtvrtých narozeni…