VIDEO Hnůj! Mstivá a závistivá křeč odcházejícího režimu sluníčkářů. Karel Srp je zhnusen tím, co si přečetl proti Zemanovi

4. 7. 2017 4:42

Stupňující útoky na prezidenta Miloše Zeman jsou křečí „končícího sluníčkářského režimu“. ParlamentnímListům.cz to řekl předseda Jazzové sekce a letitý prezidentův blízký přítel Karel Srp. „Je to hnůj, co čtu proti Zemanovi. Hnusárny se budou stupňovat, ale normální lidi to neovlivní, u nich bude Zeman hrdina,“ řekl Srp.

VIDEO Hnůj! Mstivá a závistivá křeč odcházejícího režimu sluníčkářů. Karel Srp je zhnusen tím, co si přečetl proti Zemanovi
Foto: Archiv PL
Popisek: Karel Srp, předseda Jazzové sekce
reklama

Média byla poslední týdny zahlcená nejrůznějšími zprávami o údajném špatném stavu prezidenta Miloše Zemana. Vycházely zprávy z údajných anonymních zdrojů o tom, jak je mu zle, že už téměř nemůže chodit a další, ostřejší tvrzení.

Hlasem z druhé strany, který různé „zaručené“ zprávy vyvrací, je dlouholetý předseda Jazzové sekce, někdejší politický vězeň a rovněž letitý blízký přítel Miloše Zemana, Karel Srp. Sám vídá prezidenta poměrně často. ParlamentnímListům.cz povyprávěl, jak na tom podle něho hlava státu skutečně je.

„Znám Miloše Zemana od roku 1989 jako statečného chlapa, poznal jsem ho na demonstraci kolem 17. listopadu. To, co dnes čtu zejména na sociálních sítích, mě nesmírně rozčiluje, protože to jsou lži,“ řekl Karel Srp pro ParlamentníListy.cz.

„Je to mstivá a závistivá křeč odcházejícího režimu, to znamená sluníčkářů. Je mi líto, že tak mohou psát a mluvit a dokonce i jednat vzdělaní lidé,“ zamýšlí se šéf Jazzové sekce Karel Srp.

Vystupování Zemanových odpůrců v médiích staví na váhu proti vlastnímu vyjadřování na adresu prvního českého prezidenta Václava Havla, kterého znal osobně také.

 

„Víte, že jsem byl na Borech ve stejném vězení, znal jsem i jeho první manželku a hodně jsme se stýkali. Nikdy bych proti Havlovi něco špatného neřekl, pokud by to nebyla pravda. Co ale čtu proti Zemanovi, to je hnůj,“ konstatoval pro ParlamentníListy.cz.

Podle Srpa jde o cílenou antikampaň. „Nejprve se ostřeluje jeho okolí, sám počítám, že se mě to bude týkat asi tak za dva měsíce. Již před tím vzpomeňme na Forejta a další lidi kolem Miloše Zemana. Je to účelová záležitost, která nebude mít dlouhého trvání,“ míní.

Je prý zvláštní, že proti Miloši Zemanovi tito lidé nevystupovali, když byl předsedou vlády nebo v jiných funkcích, ale protestují zrovna v době, kdy je prezidentem. „Je to zloba, zloba, zloba,“ pokračuje Karel Srp.

Stoupá podle jeho slov především vulgarita útoků vůči prezidentovi. „Jsem překvapen, že u jinak slušných lidí čtu neskutečné sprosťárny a hnusárny. Stupňovat se to bude, nicméně na obyčejné lidi mimo Prahu to nebude mít vůbec žádný vliv. Možná naopak a Miloš Zeman se stane hrdinou, že jeho opozice byla tak hloupá, vysloveně hloupá,“ dodává předseda Jazzové sekce pro ParlamentníListy.cz.

Loni na podzim Karel Srp výrazně vystoupil na obranu prezidenta v kauze Brady, kdy údajně prezident republiky odepřel původně přislíbené vyznamenání pro strýce ministra kultura Daniela Hermana (KDU-ČSL) Jiřího Bradyho poté, co se ministr setkal s dalajlámou.

Karel Srp tehdy na základě vlastní zkušenosti popisoval proceduru, jakou hradní aparát absolvuje s každým schváleným adeptem na státní vyznamenání, jehož je Srp několik let nositelem. Odmítl tehdy popis, podle kterého Hrad údajně v případě Bradyho postupoval a sám popsal, jakým způsobem a v jakou chvíli byl ve své době prezidentskou kanceláří osloven.

Prezident Miloš Zeman později Karla Srpa navrhl za člena Etické komise, která rozhoduje o udělování statutu účastníka protikomunistického odboje. Srpovo jmenování však odmítl kontrasignovat premiér Bohuslav Sobotka s odůvodněním, že Srp je nevyhovující osoba. Sobotka se opíral o tvrzení, že Karel Srp spolupracoval s StB, což sám Srp odmítl s tím, že má v ruce pravomocné rozhodnutí soudu o tom, že byl v seznamech veden neoprávněně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Radim Panenka
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zvýhodnit očkované? Petr Žantovský zúčtoval s Rychetským: Na Ústavním soudu nemá co dělat!

9:10 Zvýhodnit očkované? Petr Žantovský zúčtoval s Rychetským: Na Ústavním soudu nemá co dělat!

TÝDEN V MÉDIÍCH Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský asi nečetl Ústavu a neví, že v ní je zakotv…