VIDEO Já jsem nacistka? Jsme normální lidé! Ve školách sedí s dětmi imigranti s vousy, to klidně napište! sjela novinářku Němka z Chemnitz

03.09.2018 14:08

Německá Saská Kamenice dál připomíná dýmající sopku. Napětí ve městě se nezklidňuje. Po víkendových demonstracích, kterých se zúčastnily tisíce lidí, koluje po internetu video, ve kterém dostávají na frak média.

VIDEO Já jsem nacistka? Jsme normální lidé! Ve školách sedí s dětmi imigranti s vousy, to klidně napište! sjela novinářku Němka z Chemnitz
Foto: Repro Facebook
Popisek: Občanka Chemnitz diskutuje s novináři

Sítěmi se šíří video, na kterém žena z Chemnitz konfrontuje televizní štáb - pravděpodobně, protože tam stojí muž s kamerou a dvě ženy, zřejmě reportérky. Kolem stojí skupinka lidí, kteří ženě občas tleskají a vyjadřují souhlas. Ani při velmi bujné fantazii nelze ani ji, ani lidi kolem označit na „typické neonacisty“. V černém je ostatně oblečen i televizní štáb... Žena je velmi rozhořčená a obviňuje štáb, že bagatelizuje protesty v Chemnitz tím, že jsou to především protesty pravicových radikálů a neonacistů. Ona to není legrace, z ničeho nic se stát oficiální černou ovcí Německa, tedy obyvatelem města, které už má punc hnízda neonacistů. V plné nahotě se objevuje to, co nutně muselo přijít – setrvalé předstírání toho, že i nadále zvládáme situaci – heslo kancléřky Merkelové „Wir schafffen das“, přičemž nezvládají to musí vést k podobným konfrontacím. Ale podle hesla „každý den dobrý“ se politici snaží jen udržet na židlích.

Fotogalerie: - Merkelová v Bavorsku

Rajčata neházíme, ale ukazujeme, volali odpůrci ka...
Parkoviště v Regensburgu byla v době mítinku Angel...
Na mítinku v Regensburgu
Policejní auta u katedrály
Protest AfD v Regensburgu
Autobus AfD

Anketa

Sympatizujete s demonstranty, kteří v německé Chemnitz protestovali proti migraci?

98%
2%
hlasovalo: 20986 lidí

Sasko je jediná spolková země, kde Alternativa pro Německo (AfD) v září 2017 vyhrála zemské volby. AfD celkově získala víc v zemích bývalé Německé demokratické republiky než v tradičních spolkových zemích. Hranice mezi Ost- a West- je v Německu pořád zřejmá.

Situace v Chemnitz (Saská Kamenice) se vyhrotila poté, kdy byl v noci 26. srpna přepaden a ubodán, zřejmě při loupežném přepadení, mladý muž z Chemnitz, po otci kubánského původu, dvěma muži – Iráčanem a Syřanem. Iráčan už měl být přitom před dvěma lety vyhoštěn... Jak píše dnešní Reflex v článku „Ať kontrarozvědka sleduje opoziční AfD, žádají němečtí politici kvůli masovým protestům v Saské Kamenici“, objevuje se zcela vážně požadavek, aby se parlamentní strana a strana, která vyhrála volby, dostala do hledáčku kontrarozvědky za podezření z podněcování nepokojů a spolupráce s pravicovými radikály.

„Štvanice v Chemnitzu představuje zlom,“ řekl listu Die Welt místopředseda Spolkového sněmu Thomas Oppermann (SPD). AfD podle něj jede stále radikálněji na protiimigrační vlně, a proto by její spolupráci s neonacisty měla kontrarozvědka velmi pozorně sledovat. „Když někdo tenhle stát ohrožuje, musí být sledován,“ vyjádřil své přesvědčení rozhlasové a televizní stanici NDR zase generální tajemník SPD Lars Klingbeil.

Ať už si o této straně – AfD – myslíme cokoli, její vzestup není zlovolným dílem špatných genů obyvatel Saska, ale něčím, co ukazuje na vývoj, který se oficialitám v Německu nehodí, protože narušuje pohled na zemi jako na multikulturní ráj. I obyvatelé Chemnitz zřejmě mají dost toho, jak jsou prezentováni v médiích...

Rozhořčená žena stojí před televizní štábem a snaží se je přesvědčit, že není nacistka, že je normální občanka, žena, která má děti a vnoučata a dělá si kvůli nim starosti.

„Nejsme tady, v ulicích, protože jsme náckové nebo pravicoví radikálové. Jsme tu, protože... (konec věty zaniká v potlesku kolemstojících).“ „Ptáte se, kde je střed – střed, to jsme my, normální občané, kteří dříve volili SPD a CDU  a teď volíme AfD.“

Námitky členky štábu nejsu tak dobře slyšet, zřejmě se snaží ženu přesvědčit, že to je jinak. Žena pokračuje: „Podívejte se, před dvěma dny, kdykoli jste otevřeli televizi nebo noviny, všude se psalo, že jsme nacisti.“ Další členka štábu namítá, že přece nejsou všichni stejní – a žena pokračuje: „Ale vy to děláte, vy píšete, že jsme všichni nacisti  – jedno, na jakém vysílači, v jakých novinách, cokoli jsem otevřela, pořád jsem byla bombardovaná tím, že jsem nacistka. My jsme přece úplně normální občané, proboha! My nechceme, aby ve školách seděli vedle našich dětí muži s vousy, o kterých nevíme, odkud jsou, kolik je jim let, zda to nejsou kriminálníci či teroristi! A tyhle starosti máme my, normální občané, kteří dříve volili SPD a CDU a te volí AfD. To tam klidně dejte!“Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman zesměšnil ODSáka, co ho chtěl zabít. I šéfa ODS Fialu a demonstranty proti Benešové

10:42 Zeman zesměšnil ODSáka, co ho chtěl zabít. I šéfa ODS Fialu a demonstranty proti Benešové

Celostátní sněm Hospodářské komory ČR nabídl prostor k projevu také prezidentu Miloši Zemanovi. Ten …