VIDEO Je to venku. Bitka ruského policisty s americkým agentem, která způsobila mezinárodní skandál

08.07.2016 10:01 | Zprávy
autor: mp

Washington a Moskva jsou znovu ve při. Může za to bitka ruského policisty s americkým diplomatem. Americká strana tvrdí, že ruský policista, možná příslušník tajných služeb, napadl jednoho z pracovníků ambasády USA v Moskvě a tomu se jen s vypětím všech sil podařilo dostat na ambasádu. Ruská strana incident popisuje jinak. Ruský policista se prý snažil chránit zaměstnance ambasády USA před podezřelým individuem.

VIDEO Je to venku. Bitka ruského policisty s americkým agentem, která způsobila mezinárodní skandál
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Dvouhlavá orlice, znak Ruska

Ruská televize NTV zveřejnila záběry z bitky mezi ruským policistou a údajným pracovníkem ambasády Spojených států v Moskvě. Zatímco americká strana tvrdí, že během incidentu ze 6. června tohoto roku byl napaden jeden z lidí působících na ambasádě, ruská strana oponuje, že se ruský policista snažil zabránit neznámému muži vstoupit na půdu Spojených států, čímž zaměstnance ambasády bránil.

  • VIDEO z incidentu ZDE

Na zveřejněném videu jsou k vidění záběry muže, který vystoupil z taxíku a zřejmě se chystal vejít do budovy náležející Spojeným státům, když tu náhle se na něj vrhl policista a chtěl mu v tom zabránit. K útoku podle ruské strany došlo proto, že muž vystoupivší z taxíku měl na hlavě kuklu a nepředložil doklady. Ruský strážce zákona se proto rozhodl jednat. Pracovník ambasády se ale s vypětím sil vplazil do budovy, takže ruský policista ho musel pustit.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…