VIDEO Klimatický aktivista v Brně přilepený k asfaltu. Policisté na něj museli s benzínem

13.06.2021 15:20 | Zprávy
autor: vef

S benzínem museli přijet hasiči k demonstrantovi, který se v Brně přilepil k silnici vteřinovým lepidlem. Šlo o aktivistu z hnutí Extinction Rebellion, jehož stoupenci v jihomoravské metropoli demonstrovali proti klimatické změně. Píše o tom server Lidovky.cz s odvoláním na Deník.cz.

VIDEO Klimatický aktivista v Brně přilepený k asfaltu. Policisté na něj museli s benzínem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policejní vůz, ilustrační foto

Jeden z aktivistů se k silnici záměrně přilepil vteřinovým lepidlem. Podle mluvčí strážníků jej museli odlepit až hasiči. Demonstrace se účastnilo celkem šest jedinců, kteří v sobotu odpoledne posedali ve městě na silnice a blokovali dopravu. Hned ve čtyřech případech je museli z míst dostat městští strážníci pomocí donucovacích prostředků.

Na muže s vteřinovým lepidlem si museli vzít hasiči na pomoc benzín, aby jej mohli odlepit. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Agromamuti

Mohl byste zveřejnit komu přesně a jaké částky posílá tato vláda? Myslím v souvislosti s vaším tvrzením o zasílání miliard agromamutům. Netvrdím, že neříkáte pravdu, jen bych ocenil, kdybyste byl konkrétní. Děkuji.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Hnus hnusů.“ Opozice nevydýchala, co padlo o sudetských Němcích

19:20 „Hnus hnusů.“ Opozice nevydýchala, co padlo o sudetských Němcích

Poslanci se vrátili k debatě o akci sudetoněmeckého Landsmanšaftu v Brně. Opozice mluvila o hnusu, p…