VIDEO Martha Issová proti nenávisti: Láska a přijetí pro lidi všech barev pleti!

12.12.2018 7:14

Herečka Martha Issová, jež má kořeny v Sýrii, promluvila o toleranci a čeho nechce litovat. Video s ní přinesla Organizace pro pomoc uprchlíkům. Issová se v minulosti mimo jiné zviditelnila klipem Přemluv bábu, kde s hercem Jiřím Mádlem přemlouvali občany, aby volili pravici.

VIDEO Martha Issová proti nenávisti: Láska a přijetí pro lidi všech barev pleti!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Herečka Marta Issová

„Já si myslím, že všichni lidi na světě, ať jsou jakýhokoliv vyznání, barvy pleti, národnosti a pohlaví, si přejou stejnou věc. A to je prožít šťastně život. A jsem přesvědčená o tom, že štěstí je možné dosáhnout jen skrze lásku a přijetí, že nenávist a netolerance vždycky plodí jenom zmar a násilí,“ poznamenala Issová.

Anketa

Obáváte se, že ,,vánoční" teroristické útoky zasáhnou i Českou republiku?

73%
hlasovalo: 8004 lidí

Štěstí podle ní znamená, že člověk má rád a přijímá lidi kolem sebe. „Tím pádem přijímám a mám rád i sám sebe,“ podotkla herečka. „To pro mě znamená prožít šťastnej život. A já nechci litovat toho, že jsem si zničila nějakej čas svýho života tím, že jsem o někom přemýšlela s nenávistí,“ uzavřela.

Herečka Martha Issová se nedávno v rozhovoru pro DVTV vyjádřila k tomu, že je nesmírně šťastná, že zažila dobu, kdy byl Václav Havel naším prezidentem. „Chybí mi tu,“ poznamenala. Zároveň také uvedla, že současná společnost stále čeká velké vůdce, kteří za nás všechno vyřeší.

„Myslím si, že pravda a láska může zvítězit,“ uvedla v začátku rozhovoru Issová. Následovaly její vzpomínky na prezidenta Václava Havla. „Byl to člověk velikého ducha,“ dodala Issová. Podotkla následně to, že komunisté však nebyli v tehdejší době postaveni mimo zákon. „Nevinila bych z toho ale Václava Havla. Velkou zodpovědnost tam tehdy mají Václav Klaus a Miloš Zeman,“ řekla Issová.

„Lidé byli připravení budovat občanskou společnost. Co se mělo dít, měla být nějaká duchovní obroda, spirituální obroda. Ten směr, ekonomický, s nímž přišli Václav Klaus a Miloš Zeman, to byla ta zhouba. A s tím přišla ta frustrace, s jejímiž následky se potýkáme,“ vyprávěla herečka. 

Video ZDE

„Řešení diktátu silné strany nebo silného jedince vždycky byla, je a bude cesta do pekel,“ zmínila také herečka ve svém rozhovoru. Vyzvala k optimismu. „Nemám pocit, že by se neděly věci teď. Pozoruji dění s velkým optimismem a věřím...“ nechala se slyšet. 

„Velcí vůdci a populisti slibují, ale jsou to prostě lži,“ dodala závěrem herečka, která se v minulosti mimo jiné zviditelnila klipem Přemluv bábu, kde s hercem Jiřím Mádlem přemlouvali občany, aby volili pravici. 

 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

RNDr. Alexandr Vondra byl položen dotaz

spalovací motory

Kéž by se vám podařilo zrušit zákaz spalovacích motorů, ale upřímně, věříte tomu, že se vám to podaří? Jak toho chcete docílit? Zatím to nevypadá, že by EU chtěla zákaz zrušit. Nejsou to z vaší strany jen plané sliby před volbami?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„200 km ujedete. Peklo.“ Elektromobily se hroutí. Vážný hlas

10:40 „200 km ujedete. Peklo.“ Elektromobily se hroutí. Vážný hlas

Elektromobilita je označována za budoucnost přepravy. Podle ekonomického novináře Miroslava Motejlka…