VIDEO Martha Issová proti nenávisti: Láska a přijetí pro lidi všech barev pleti!

12.12.2018 7:14 dop.

Herečka Martha Issová, jež má kořeny v Sýrii, promluvila o toleranci a čeho nechce litovat. Video s ní přinesla Organizace pro pomoc uprchlíkům. Issová se v minulosti mimo jiné zviditelnila klipem Přemluv bábu, kde s hercem Jiřím Mádlem přemlouvali občany, aby volili pravici.

VIDEO Martha Issová proti nenávisti: Láska a přijetí pro lidi všech barev pleti!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Herečka Marta Issová

„Já si myslím, že všichni lidi na světě, ať jsou jakýhokoliv vyznání, barvy pleti, národnosti a pohlaví, si přejou stejnou věc. A to je prožít šťastně život. A jsem přesvědčená o tom, že štěstí je možné dosáhnout jen skrze lásku a přijetí, že nenávist a netolerance vždycky plodí jenom zmar a násilí,“ poznamenala Issová.

Anketa

Obáváte se, že ,,vánoční" teroristické útoky zasáhnou i Českou republiku?

73%
hlasovalo: 8002 lidí

Štěstí podle ní znamená, že člověk má rád a přijímá lidi kolem sebe. „Tím pádem přijímám a mám rád i sám sebe,“ podotkla herečka. „To pro mě znamená prožít šťastnej život. A já nechci litovat toho, že jsem si zničila nějakej čas svýho života tím, že jsem o někom přemýšlela s nenávistí,“ uzavřela.

Herečka Martha Issová se nedávno v rozhovoru pro DVTV vyjádřila k tomu, že je nesmírně šťastná, že zažila dobu, kdy byl Václav Havel naším prezidentem. „Chybí mi tu,“ poznamenala. Zároveň také uvedla, že současná společnost stále čeká velké vůdce, kteří za nás všechno vyřeší.

„Myslím si, že pravda a láska může zvítězit,“ uvedla v začátku rozhovoru Issová. Následovaly její vzpomínky na prezidenta Václava Havla. „Byl to člověk velikého ducha,“ dodala Issová. Podotkla následně to, že komunisté však nebyli v tehdejší době postaveni mimo zákon. „Nevinila bych z toho ale Václava Havla. Velkou zodpovědnost tam tehdy mají Václav Klaus a Miloš Zeman,“ řekla Issová.

„Lidé byli připravení budovat občanskou společnost. Co se mělo dít, měla být nějaká duchovní obroda, spirituální obroda. Ten směr, ekonomický, s nímž přišli Václav Klaus a Miloš Zeman, to byla ta zhouba. A s tím přišla ta frustrace, s jejímiž následky se potýkáme,“ vyprávěla herečka. 

Video ZDE

„Řešení diktátu silné strany nebo silného jedince vždycky byla, je a bude cesta do pekel,“ zmínila také herečka ve svém rozhovoru. Vyzvala k optimismu. „Nemám pocit, že by se neděly věci teď. Pozoruji dění s velkým optimismem a věřím...“ nechala se slyšet. 

„Velcí vůdci a populisti slibují, ale jsou to prostě lži,“ dodala závěrem herečka, která se v minulosti mimo jiné zviditelnila klipem Přemluv bábu, kde s hercem Jiřím Mádlem přemlouvali občany, aby volili pravici. 

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vefTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pekarová v Rakousku: „Nesmíme podléhat závěru, že sankce bolí víc nás než Rusko.“ To prý trpí, jen to maskuje propagandou

20:10 Pekarová v Rakousku: „Nesmíme podléhat závěru, že sankce bolí víc nás než Rusko.“ To prý trpí, jen to maskuje propagandou

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) se v rakouském Grafeneggu zúčastni…