VIDEO Masakr na Filipínách! Protestovali proti vojákům USA a policie je přejela autem

19.10.2016 20:04

Ve filipínském hlavní městě Manile se před ambasádou Spojených států sešel asi tisícihlavý dav demonstrantů. Lidé protestovali proti přítomnosti amerických vojáků na území Filipín. Policie proti demonstrantům použila slzný plyn. Protestující lidé však v jednu chvíli prožili bez nadsázky hororové okamžiky. Do davu totiž vjela dodávka.

VIDEO Masakr na Filipínách! Protestovali proti vojákům USA a policie je přejela autem
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Vlajka Filipín

Podle informací agentury Reuters uspořádali levicoví aktivisté protestní akci před ambasádou Spojených států v hlavním městě Filipín Manile. Odmítají přítomnost amerických vojáků na svém území. Policie použila proti tisícovce demonstrantů slzný plyn, ale na internetu se také objevily záběry dodávky, která vjížděla do davu protestujících. Podle dostupných informací bylo 29 lidí zatčeno a 10 dalších skončilo v nemocnici. Vůdce levicových aktivistů Renato Reyes oznámil, že ke zraněním některých demonstrantů došlo, když do davu vjela policejní dodávka.

„Policie neměla žádný důvod zasahovat. Dokonce i prezident vyhlásil nezávislou zahraniční politiku, ale filipínští policisté se nadále chovají jako hlídací psi Spojených států,“ rozohnil se Renato Reyes.

Na počátku 20. století se ostrovní Filipíny staly kolonií Spojených států. Za druhé světové války ostrovy obsadili Japonci a po osvobození získaly Filipíny v roce 1946 nezávislost. zůstaly však blízkým spojencem USA. Na souostroví má americká armáda své základny. Se souhlasem zdejší vlády. Napětí mezi oběma zeměmi však v poslední době významně narostlo. Přímo voleným prezidentem se v květnu 2016 stal filipínský právník Rodrigo Duterte, který dává najevo výrazný odpor proti spojeným státům. Naproti tomu stojí o sblížení s Čínou. Duterte zašel dokonce tak daleko, že končícího amerického prezidenta Baracka Oba,u nazval „zkurvysynem".

To však není jediný čin, kterým Duterte upoutal pozornost světa. Prezident vyhlásil nekompromisní válkům prodejcům drog, přičemž dealery nechává platit tu nejvyšší ceny. Platí za prodej drog životem a to i bez předchozího soudního procesu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lipavský a spol., horor. Kmentův řev. Hráč Zeman si to dělá po svém. Přišly i urážky

15:56 Lipavský a spol., horor. Kmentův řev. Hráč Zeman si to dělá po svém. Přišly i urážky

Novinář Jaroslav Kmenta se na svém facebookovém profilu věnuje prezidentu republiky Miloši Zemanovi …