VIDEO Miloš Zeman se v Pekingu sešel s čínským prezidentem. Víme, co mu přivezl

12.05.2017 12:19

Prezident Miloš Zeman už je v Pekingu. V čínské metropoli zahájil svůj zdejší program setkáním s prezidentem Si Ťin-pchingem. „Vážím si vašeho přátelství,“ řekl mu Zeman.

VIDEO Miloš Zeman se v Pekingu sešel s  čínským prezidentem. Víme, co mu přivezl
Foto: Hanka Brožková KPR
Popisek: Prezident ČR Miloš Zeman a prezident ČLR Si Ťin-pching
reklama

„Přivezli jsme 37 konkrétních projektů, protože nemám rád prázdné fráze,“ uvedla česká hlava státu v Pekingu během jednání s prezidentem Číny. Část ze zmíněných projektů bude podle Zemana podepsána ještě během této cesty. 

„Vážím si vašeho přátelství, které, jak jste sám řekl, se vyvinulo během našich šesti setkání. Je mi líto, že jsem jediný prezident zemí EU, který se účastní tohoto fóra ke grandióznímu projektu One Belt, One Road – Nové hedvábné stezky,“ sdělil český prezident na jednání ve Velkém lidovém paláci na náměstí Nebeského klidu, kde se přijetí konalo.

Dále Zeman dal najevo, že nezapomněl na dary, které od čínského kolegy dříve dostal. „Chtěl bych vám říct, že zalévám náš společný strom, sedím ve vašem křesle a kouřím vaše cigarety, ale nepiju mai tai, protože mi nechutná,“ přiznal se prezident.

„Smyslem tohoto i příštích setkání je, aby se projekt Nové hedvábné stezky realizoval,“ konstatoval s náznakem, že toto jednání českého a čínského prezidenta není poslední.

„Dovolte, abych vám úvodem našeho setkání věnoval knihu. Český překlad vaší knihy, který je opatřen mojí předmluvou, a prosím, abyste to přijal jako malý dárek,“ uzavřel.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Radim Panenka
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČT jednoznačně porušila zákon. Petr Žantovský tuší, z jakých důvodů byl ve skutečnosti narychlo spuštěn „kanál pro důchodce“

7:22 ČT jednoznačně porušila zákon. Petr Žantovský tuší, z jakých důvodů byl ve skutečnosti narychlo spuštěn „kanál pro důchodce“

TÝDEN V MÉDIÍCH Česká televize spuštěním programu ČT3 naprosto jednoznačně porušila zákon, který zce…