VIDEO Muslimové nemůžou za vaše posraný životy! Čech natočil drsný vzkaz

17.01.2015 19:10

VIDEO Všeobecný svaz studentských muslimů a mládeže na sociální síti Facebook sdílí video, v němž aktér zlehčuje obavy z islámských radikálů. Na paškál si bere především Tomio Okamuru a jeho antiislámské výroky. Mladý muž vystupující ve videu se vyjadřuje i k masakru v Paříži z minulého týdne. Dočkal se ale různých reakcí.

VIDEO Muslimové nemůžou za vaše posraný životy! Čech natočil drsný vzkaz
Foto: Hans Štembera
Popisek: Na Letnou za ministerstvo vnitra svolali muslimové modlitbu (arabsky salát). Protestovali tak proti zásahu policie minulý pátek

Tomio Okamura je prý oblíbeným politikem mladých muslimů. Vnímají ho také jako podnikatele a humoristu. Dává však prý naprosto hloupé rady, jak bojovat proti radikálnímu islámu. "Je to mix demence a strachu. Já vám dneska řeknu, jak je to skutečně s islámem," prohlašuje mladý muž vystupující v klipu s názvem Standa show.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Na prvním místě odsoudil útok na redakci časopisu Charlie Hebdo. Útočníci podle jeho názoru provedli "hnusný čin" a dostali za něj přesně to, co si zasloužili. Připomeňme, že tito radikálové byli zabiti. "Pachatelé jsou vymatlaní idioti, kteří nemají základy lidskosti. Mě ale strašně sere, když si někdo myslí, že všichni muslimové jsou takoví," říká mladý muž. Je to prý totéž, jako kdyby si muslimové mysleli po známém útoku ve Vítkově, že v Česku žijí samí barbaři. To přece nežijí.

"Vymatlaní idioti" mezi muslimy i lidmi ze Západu

Někdy je ale snazší podléhat strachu než přemýšlet. Za nesmyslný označuje např. argument, že v Bruselu kvůli muslimům raději nerozsvěcují vánoční stromeček. Podle aktéra je to lež. Radikální muslimové jsou prý "dementi", ale Evropané, kteří by chtěli vystěhovat nebo vyvraždit muslimy, jsou také "dementi".

Evropa staví svou kulturu na tom, že má právní systém a represivní složky, které potrestají jednotlivce, pokud něco provede. Ale je nesmysl odsuzovat za činy jednotlivců celé komunity. I s tím už mají Evropané své zkušenosti. "Muslimové nemůžou za vaše posraný životy. A tato rada platí i pro dementa Tomio Okamuru," uzavírá své vystoupení mladý muž. Vyzval také všechny, aby se k jeho vystoupení vyjádřili.

Kladné i ostře odsuzující reakce

Řada lidí tuto výzvu vyslyšela. Někteří "smekají" klobouk před dobře vyjádřenými myšlenkami, jiní zůstávají značně kritičtí.

"Pokud se budu otevřeně hlásit k nacismu a vyznávat kult Hitlera, je vše naprosto v pořádku, protože vlastně nikomu neubližuji a platím daně? Jistěže většina muslimů nikoho nezabila ani nezabije, ale i většina nacistů nikoho nezabila, což ale neznamená, že nacismus je zcela v pořádku a problém je jen v jedincích. Pokud je nějaká ideologie postavená na násilné expanzi a nulové toleranci nevěrců, pak je nebezpečný nejen její militantní představitel, ale i ten poslední nejhodnější příznivec, protože i ten svojí podporou pomáhá tuto ideologii udržovat," píše např. jeden z diskutujících.

Jestliže je většina muslimů mírumilovná, proč striktně neprosazuje i mírumilovný výklad islámu, jak to činí i křesťanství, které také prošlo svým krvavým obdobím, pokračuje v rozvíjení protiargumentů tentýž diskutér. Faktem podle něj je, že v řadě muslimských zemí krvavé útoky radikálů schvalují a neodsuzují, takže lze jen obtížně tvrdit, že je islám mírumilovný a radikálové jsou pomatenci.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mladí si vždy mysleli, že umí a chápou lépe než staří. Historik Kopica o Gretě, demokracii i totalitě

4:59 Mladí si vždy mysleli, že umí a chápou lépe než staří. Historik Kopica o Gretě, demokracii i totalitě

JINÝMA OČIMA „Dějiny jsou učitelkou života - každý to heslo zná, ale nikdo se jím neřídí. Člověk kli…