VIDEO Neuvěřitelný projev Donalda Trumpa, o kterém média raději mlčí: Zdědili jsme obrovský binec. Ti, co ohrožují naší bezpečnost, skončí ve vězení

19.02.2017 8:48

Prezident Donald Trump v sobotu přijel na Floridu. Čekalo ho bouřlivé přivítání. Dav příznivců novou hlavu státu nadšeně vítal a odměnil hřmotným potleskem Trumpova slova, že se bude vždy snažit mluvit přímo ke svým spoluobčanům a obejde média, která šíří lživé zprávy. Právě a jen s pomocí občanů chce dát do pořádku „jeden velký binec“, který prý zdědil po svých předchůdcích.

VIDEO Neuvěřitelný projev Donalda Trumpa, o kterém média raději mlčí: Zdědili jsme obrovský binec. Ti, co ohrožují naší bezpečnost, skončí ve vězení
Foto: donaldjtrump.com
Popisek: Donald Trump
reklama

Bouřlivé ovace, křik příznivců a transparenty s nápisy jako „ženy podporují Trumpa“ nebo „veteráni podporují Trumpa“ přivítali Donalda Trumpa na Floridě. První dáma Melania Trumpová, která svého chotě doprovázela, zahájila setkání s příznivci prezidentského páru společnou modlitbou. Z hrdel se k nebesům vzneslo „Otče náš, jenž si na nebesích...“ Když se všichni pomodlili, Trumpová prohlásila, že jí je ctí stát před občany v roli první dámy. „Vždy budu jednat v souladu s nejlepšími zájmy vás všech,“ zaznělo z jejích úst.

Jsem tady, protože chci být mezi svými přáteli

Posléze si vzal slovo 45. prezident USA Donald Trump. „Stojím před vámi měsíc po své inauguraci a chci vám říci, jak velkého pokroku už jsme dosáhli ve snaze učinit Ameriku opět velkou. Stojím tu také proto, abych vám popsal naše plány do budoucna,“ pronesl Trump na Foridě. I v budoucnu prý hodlá pracovat ve prospěch všech občanů USA. To, co se v Americe děje teď, se v této zemi nedělo nikdy dřív. Trump zopakoval že stojí v čele velkého hnutí, jaké Amerika ještě neviděla. Toto hnutí změní zemi k lepšímu.

„Jsem tady, protože chci být mezi svými přáteli, chci být mezi lidmi. Chci s vámi mluvit bez toho, aby někdo filtroval má slova jako lživé zprávy (fake news). Nečestná média publikují jednu lživou zprávu za druhou bez toho, aby uvedla zdroj svých informací,“ udeřil Trump. Prý je musí chránit. Prezident svým příznivcům sdělil, že mnohá média v tuto chvíli odmítají plnit svou povinnost a nechtějí pravdivě informovat občany o tom, co se děje. „Ale zase začnou, to vám říkám,“ ujišťoval své příznivce.

„Média jsou součástí velkého problému, zkorumpovaného systému. Thomas Jefferson, Andrew Jackson, Abraham Lincoln a mnoho dalších našich velkých prezidentů bojovalo proti lžím médií,“ hřímal dál Trump. Totéž hodlá podle svých vlastních slov dělat i on sám. Dokud budou média lhát, tak s nimi on nepotáhne za jeden provaz.  

„Thomas Jefferson jednou řekl, že se nedá věřit ničemu, co je k vidění v novinách... Ale ani všechny jejich lži, nereprezentativní výrok a falešné příběhy nás nedokázaly porazit na cestě primárkami,“ konstatoval dál Trump s odkazem na svou pouť za prezidentským úřadem... „I dnes budeme pokračovat na cestě k vítězství, k vítězství, k vítězství,“ sdělil příznivcům Trump. Následovala bouře potlesku.

Zdědili jsme obrovský binec, ale dáme ho do pořádku

„Nenecháme si falešnými zprávami diktovat, co bychom měli dělat, jak bychom měli žít a v co smíme věřit. Jsme svobodní a nezávislí lidé, kteří dokážou dělat vlastní rozhodnutí. Dnes jsme tady, abychom vyslovili pravdu, celou pravdu a nic než pravdu,“ prohlásil Trump. Ujišťoval své příznivce, že jim naslouchá a bude jednat v souladu s jejich přáními.

„A mimochodem, když se podíváte na to, co jsme v tak krátkém čase dokázali, tak v Bílém domě děláme, co můžeme,“ konstatoval. „A můžu vám říct, že jsme zdědili jeden velký binec.“ Trump se tím prý nenechá odradit a bude dál dávat zemi do pořádku. Spolu se svým ministrem pro vnitřní bezpečnost Johnem Kellym udělá vše pro to, aby učinil Ameriku znovu bezpečnou. Ti, kteří bezpečnost Ameriky ohrožují, skončí ve vězení nebo za hranicemi. Zabezpečí hranice, zabezpečí lidem klid a zabezpečí jim výhody z obchodu s ostatními zeměmi. Nepřipustí podobné „katastofy“, jako byla Transpacifická smlouva (TPPA) s asijskými zeměmi.

Kromě toho Trump hodlá přinutit firmy, aby neodcházely ze Spojených států a vyráběly skvělé americké zboží doma v Americe. Když ho neposlechnou, uvalí na ně obrovská cla. „S tím jsem začal ještě před tím, než jsem nastoupil do úřadu,“ zesiloval hlas. To přinese Američanům tisíce nových pracovních míst a nové příjmy, které navíc Trump ponechá v kapsách lidí, protože sníží daně. Zopakoval také, že zruší „katastrofu jménem Obamacare“.

A zdá se, že všem těmto slibům věří i investoři a doufají v lepší zítřky. Nasvědčuje tomu i růst akciových trhů za mořem, který Spojené státy už dlouho nezažily. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A dost! U Pirátů bouchli do stolu: Babiš je estébák. Sám je migrant a dováží ekonomické migranty do svých drůbežáren!

16:06 A dost! U Pirátů bouchli do stolu: Babiš je estébák. Sám je migrant a dováží ekonomické migranty do svých drůbežáren!

„Zřejmě jeho jediný program je Antipirát. Z tohoto pohledu to ukazuje, že spíše úplně rezignoval na …