VIDEO „Poučení Milošem Zemanem.“ Politolog Kubáček před kamerou PL odhalil povolební vývoj, jaký tu dosud nebyl

20.10.2017 19:59 | Zprávy

HORKÉ TÉMA Moderátor TV ParlamentníListy.cz Radim Panenka uvítal v pořadu Horké téma politologa Jana Kubáčka. S ohledem na to, že v pátek a v sobotu v Česku probíhají sněmovní volby, byla řeč právě o nich a o tom, co čeká Českou republiku po skončení hlasování. Představil možný scénář, o kterém se příliš nemluví.

VIDEO „Poučení Milošem Zemanem.“ Politolog Kubáček před kamerou PL odhalil povolební vývoj, jaký tu dosud nebyl
Foto: Archiv PLTV
Popisek: Pořad Horké téma s Janem Kubáčkem

Pro mnohé možná poněkud překvapivě Kubáček prohlásil, že tyto volby jsou specifické svou nudností, resp. snadnou zaměnitelností jednotlivých stran. V předvolební kampani mu scházela jistá dynamika. Možná i proto dnes až třetina voličů váhá, koho bude v těchto dnech volit. Občané si prý uvědomují, že jsme na určité existenční křižovatce, zajímá je, zda si udrží práci, kolik budou vydělávat, jakou pak budou dostávat penzi a jak kvalitní život povedou.

„To jsou obrovská témata, po nichž je velký zájem a velké volání, a politici vlastně se tváří, jako by všechno bylo v pořádku, všechno sluníčkové, všechno v pohodě a jako by tu fungovalo určité bezčasí,“ poznamenal politolog.

Může dojít k poměrně velké depresi voličů

Kubáčkovi se zdá, že politici se do značné míry kampaní promlčeli a do určitých témat se nechali spíš dotlačit. Chybělo prý nějaké silné téma, o které by se politici střetli. Spor se vedl jen o Andreje Babiše. Podle Kubáčka to povede k tomu, že voliči budou vyvažovat, budou váhat, zda hlasovat pro Babiše či proti němu, ale po volbách budou konfrontováni s tím, že po volbách se zjistí, že koalice bez Babiše nepůjde, nebo že Babiš nebude tak silný, aby mohl prosadit všechno, co by prosadit chtěl. To může vést k další frustraci voličů.

„Může dojít k poměrně velké depresi, k určitému propadu nějaké naděje, nějakého očekávání,“ varoval Kubáček.

Svým způsobem se prý možná vrátíme do počátku 90. let minulého století, kdy byl silným lídrem Václav Klaus, pak ve Sněmovně bylo několik slabších stran, ale i v ODS bylo několik frakcí, takže jsme nakonec měli v Parlamentu vlastně asi osm stran, k čemuž podle odhadů směřujeme dnes.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Práce

Dobrý den, máte pravdu, že život je víc než práce, ale bez práce se neobejdete a více co mi na tom přijde nejsmutnější? Že i když pracujete, často máte i dva úvazky, stejně s penězi, co za práci dostanete sotva vyjdete. A můj dotaz tak je, zda máte řešení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nerudová, Foltýn a... Emanuel Moravec. Rajchl vytáhl závažnou věc

15:51 Nerudová, Foltýn a... Emanuel Moravec. Rajchl vytáhl závažnou věc

„Nebudeme servilně podlézat Ukrajině ani Bruselu a ani ukrajinským migrantům,“ slíbil Jindřich Rajch…