VIDEO Pravý sektor přišel Porošenkovi křičet před úřad. A nejen to

14.07.2015 9:24

Zástupci čtyř ukrajinských dobrovolných praporů dorazili do Kyjeva, aby podpořili protestní extremistickou organizaci Pravý sektor, jež již třetí den protestuje v blízkosti budovy prezidentské administrativy v Kyjevě.

VIDEO Pravý sektor přišel Porošenkovi křičet před úřad. A nejen to
Foto: wikipedia
Popisek: Ukrajinská vlajka
reklama

Demonstranti u budovy postavili polní kuchyně, vybírají peníze na doplnění zásob potravin a zapálili svíčky na památku zabitých v Mukačevu. Tvrdí, že své protesty nezastaví až do odvolání ministra vnitra Arsena Avakova a vedení ministerstva vnitra v Zakarpatské oblasti. 

Podle novináře z televizního kanálu 112 Ukrajina se k akci připojili zástupci dobrovolnických praporů Ajdar, Azov, OUN a Tornado. 
 
Původní text ZDE.
 
Protesty před budovou prezidentské administrativy začaly poté, co v sobotu v Mukačevu zaútočili bojovníci Pravého sektoru v prostorách sportovního oddílu a policie je obklíčila. Při přestřelce byli zabiti tři ozbrojenci a jeden civilista. Podle velitele Pravého sektoru v Zakarpatské oblasti Saška Alexandera na ně policie zahájila palbu bez varování. V celém incidentu figurovali dokonce i dva ukrajinští poslanci a podle všeho i kriminální skupiny pašující cigarety z Ukrajiny do EU. Více si můžete přečíst v analýze ParlamentníchListů.cz ZDE.
 
Bojovníci Pravého sektoru zhruba tři dny před incidentem v Mukačevu obsadili hraniční přechody v Zakarpatské oblasti, aby zabránili pašování. Dle jejich prohlášení na to vláda ani místní orgány nestačí.
 
Šéf Pravého sektoru Dmytro Jaroš vyzval k rezignaci celé vedení mocenských struktur Zakrapatské oblasti i ministra vnitra Arsenije Avakova. Zároveň vyzval ostatní příslušníky Pravého sektoru, aby podpořili své bratry ve spravedlivém boji.
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nebezpečná vakcína? Rychlý vývoj nevadí, ujišťuje odborník. Češi se bojí, bude je nutné informovat, padlo

22:50 Nebezpečná vakcína? Rychlý vývoj nevadí, ujišťuje odborník. Češi se bojí, bude je nutné informovat, padlo

Česko objednalo přes Evropskou unii vakcínu proti koronaviru pro 5,5 milionu lidí. Vakcína vyvinutá …