VIDEO Pražané poslouchali z tlampačů primátorův výklad, jak je skvělé být v NATO. A Klára Samková se neudržela

12.03.2019 22:46

Česká republika si v úterý připomínala dvacet let od svého vstupu do Severoatlantické aliance, a to všemi možnými způsoby. Nad jedním z nich se zhrozila advokátka a lídryně kandidátky Alternativy pro Českou republiku, která kandiduje do Evropského parlamentu, Klára Samková ve chvíli, kdy se v prostorách pražského metra rozléhalo hlášení namluvené primátorem Zdeňkem Hřibem s připomínkou tohoto významného výročí. Neváhala, vše natočila a s komentářem hovořícím o normalizaci sdílela své svědectví dál na sociální síť.

VIDEO Pražané poslouchali z tlampačů primátorův výklad, jak je skvělé být v NATO. A Klára Samková se neudržela
Foto: Hans Štembera
Popisek: Klára Samková

„Dnes je to dvacet let od doby, kdy jsme vstoupili do Severoatlantické aliance – NATO. Byl to jeden z klíčových kroků, prostřednictvím kterého jsme potvrdili naše směřování na Západ a posílili svou obranyschopnost,“ připomínal primátor Zdeněk Hřib ve své speciální zdravici cestujícím, která v češtině a v angličtině zněla v metru čtyřikrát za hodinu. Tou se neváhal pochlubit na svém Twitteru.

„Pražané mohou být hrdí, že Česká republika do struktur NATO pevně patří. Jsem ráda, že radní souhlasili s mým návrhem, abychom si významné výročí připomněli i v hromadné dopravě. Já se tramvají svezu s mimořádnou hrdostí,“ neskrývala nadšení ani radní Prahy Hana Třeštíková

Zatímco někteří nápad ocenili, jiné přímo vyděsil. „Tak tohle jsem zažila naposledy tak bratru v pětasedmdesátém na Prvního máje...,“ připsala k Hřibově hlášení zděšená Samková a pro představu připojila i video pro neznalé a Nepražany se slovy, že téma NATO je sice na samostatnou, velmi obezřetnou diskusi. Ovšem tato vnitrostátní propaganda, to je něco, co ji prý vrátilo zpět do normalizace.

Kromě metra Pražany po ránu překvapily také tramvaje ozdobené vlajkou NATO společně s vlajkou českou. Podobně vyzdobené tramvaje se v pražských ulicích objevují obvykle ve dnech státních svátků.

Česko, Polsko a Maďarsko rozšířily jako první země někdejšího východního bloku řady NATO 12. března 1999. Na Pražském hradě se setkávají přední ústavní činitelé se zástupci spojeneckých zemí včetně prezidentů Slovenska, Polska a Maďarska. Program zahájila konference Naše bezpečnost není samozřejmost za účasti bývalé ministryně zahraničních věcí USA Madeleine Albrightové. Slavnostní den skončí oceněním čtrnácti osobností, které se zasloužily o vstup ČR do NATO.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

Bc. Markéta Gregorová byl položen dotaz

Nový nástroj, jak mluvit do evropských pravidel. Piráti spouští unikátní web

Děláte si z nás legraci? Jak vám věřit, že chcete dělat něco pro lidi? Hlasujete pro věci, které lidi ani tato vláda neschvaluje, jako například zákaz spalovacích motorů. Nebo vy jste si mezi občany ČR udělali nějaký průzkum nebo analýzu, že si zákaz aut se spalovacími motory přejí? Jednou určitě, a...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kolik let důchodu vám zbyde? Rouček začal počítat. A popsal, co zažil na demonstraci před Strakovkou

20:32 Kolik let důchodu vám zbyde? Rouček začal počítat. A popsal, co zažil na demonstraci před Strakovkou

EVROPAN LIBOR ROUČEK „Jako nová forma nevolnictví!“ „Šel jsem tam z jednoho jediného důvodu. Abych p…