VIDEO Ruský agent, já? Václav Klaus mladší žene Pavla Šafra k soudu, stojí za to vidět

6. 4. 2018 16:42

Poslanec za ODS Václav Klaus mladší se rozčílil na svém facebookovém profilu a zveřejnil dopis svého právního zástupce Romana Jelínka kvůli článku zveřejněnému v časopise Revue Forum šéfredaktora Pavla Šafra. „Nenechám si od zprofanovaných mediálních šíbrů nadávat do ruských agentů a podobně, jen proto, že si myslím o Evropské unii něco jiného než oni (tj. zhruba to, co 70 % Čechů),“ poznamenal k tomu Klaus mladší.

VIDEO Ruský agent, já? Václav Klaus mladší žene Pavla Šafra k soudu, stojí za to vidět
Foto: Jan Štěpán
Popisek: Václav Klaus mladší na besedě v ostravském knihcentru

Zároveň pak dodal, že nepůjde v rodinné tradici, aby si nechal vše líbit. „Můj táta se nikdy s nikým nesoudil,“ podotkl. 

Klause rozčílil text Jana Jandourka v tištěném časopise Revue Forum o tom, že by měl patřit mezi lidi, kteří usilují o odchod z Evropské unie a připoutání se k Rusku. „Autor Jan Jandourek již v nadpisu svého článku hrubě uráží mého klienta, když tvrdí, že klient ‚usiluje o ... připoutání k Rusku‘. Z obsahů článku se následně čtenář nedozví, jakým způsobem dospěl autor k tomuto tvrzení,“ poznamenává právník Klause mladšího.

Následně cituje i z Jandourkova textu, kde o Klausovi mělo zaznít následující: „Postupuje zcela v ideových liniích svého otce. Je nepřítelem Evropské unie a přivítal by, kdyby z ní Česká republika vystoupila, což by bylo především v zájmu Ruska, kterému by se hodila Evropa rozdělená na jednotlivé státy, které by byly snadnější kořistí při oboustranném vyjednávání,“ psal Jandourek. Označení Putinův služebník, jež si poslanec ODS vysloužil, pak Klausův právník považuje za hrubě urážlivé.

„Klient je autorem článku prezentován jako nepřítel České republiky, její územní svrchovanosti a samostatnosti, adorující společenské a politické poměry v dnešním Rusku a hlásící se k prezidentu Putinovi. Zdroje, které vedly autora článku k podobným závěrům, nejsou nikterak podložené a klient se může jen domnívat, že jsou vedeny snahou zastrašovat občany s určitými politickými názory, omezovat svobodu slova v České republice a podporovat určité politické subjekty,“ píše Klausův právník. 

Klaus mladší, jenž se mezi Putinovými služebníky objevil spolu se svým otcem, s prezidentem Milošem Zemanem, s předsedou SPD Tomio Okamurou či s poslancem ČSSD Jaroslavem Foldynou (galerii Putinových služebníků najdete ZDE), následně požaduje v periodiku omluvu a také odpověď na článek.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Staří, blbí? Vážná slova o Česku: Jde o EU a euro

9:36 Staří, blbí? Vážná slova o Česku: Jde o EU a euro

Ekonomka Hana Lipovská se na svém facebookovém profilu vyjádřila k problematice eura. A na pomoc si …