VIDEO Šok a zvrat! Marine Le Penová přišla mezi dělníky, které chtějí poslat na dlažbu. Pak přišel Macron, ale... No, podívejte se sami

27.04.2017 7:05

To nikdo nečekal. Marine Le Penová „vpadla“ do rodného města Emmanuela Macrona, Amiensu, aby podpořila dělníky demonstrující proti přesunu své fabriky do Polska. Následně mezi ně přišel i protikandidát Macron, leč, vybučeli ho.

VIDEO Šok a zvrat! Marine Le Penová přišla mezi dělníky, které chtějí poslat na dlažbu. Pak přišel Macron, ale... No, podívejte se sami
Foto: Repro foto youtube.com
Popisek: Marine Le Penová

Emmanuel Macron riskuje, že ztratí iniciativu v kampani, píše britský liberální list Independent. Marine Le Penová, všeobecně opovrhovaná „ultrapravicová“ kandidátka, totiž překvapivě navštívila Macronovo rodné město. A zatímco on řečnil na konferenci v jeho centru, Le Penová šla podpořit dělníky americké továrny na pračky Whirpool, které hrozí přestěhování do Polska, a tedy ztráta francouzských pracovních míst.

Jde o další podstatný moment, upozorňuje deník, poté, co Macron dle mnohých až příliš triumfálně slavil svůj postup do druhého kola. Jeho večeře se spolupracovníky večer po „vítězství“ není vnímána příliš kladně.
 

Anketa

Na které hlavní zprávy se díváte?

hlasovalo: 8097 lidí

Pokud jde o ohrožené dělníky, kteří ostatně přispěli k vítězství Le Penové v Macronově rodném Amiensu, tak ty si předsedkyně Národní fronty rozhodně získala. „Každý ví, na čí straně stojí Emmanuel Macron – na straně korporací,“ řekla Le Penová. „Já jsem na straně dělníků, zde na parkovišti, ne v restauraci.“

Následně se dostavil i Macron, aby dělníkům řekl, že jediným důvodem, proč za nimi Le Penová přišla, je to, že se v Amiensu nalézá i on. Během dne se dále vyjádřil, že šéfka Národní fronty se jen snaží využít složitou situaci pro své politické účely.

Dělníci, každopádně, projevovali mnohem větší nadšení při návštěvě Le Penové. Na Macrona bučeli a hlasitě namítali, že je „byznysmen“ a není na jejich straně.

Akci byla přítomna i reportérka televize Al-Jazeera, která jasně uvedla, že „Macron byl úplně zastíněn Marine Le Penovou. Může to dokazovat, že je nezkušený, jak někteří lidé říkají. Marine Le Penová je politická veteránka. Ví, jak dělat kampaň,“ sdělila reportérka a svěřila se s osobním dojmem, že může jít o podstatný moment kampaně.

Každopádně, po akci se Macron snažil věc vylepšit konstatováním na Twitteru, že zatímco Le Penová ,,strávila 10 minut se svými podporovateli", on hodinu a půl jednal se zástupci odborů, aniž by si toho média všimla.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nep

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pirát čekal zvolení. Nic. Tak píše pravdu o straně

11:12 Pirát čekal zvolení. Nic. Tak píše pravdu o straně

Piráti v současné době vyjednávají o účasti na vládě. Jejich pozice ovšem se čtyřmi poslanci není si…