VIDEO V Chorvatsku si z Čechů nejspíš někdo utahuje. Touto písní

04.07.2020 18:33

Ve světě je momentálně víc než 11 milionů lidí nakažených koronavirem. V Česku počet nakažených opět roste, a to kvůli lokálnímu epidemiologickému ohnisku na Karvinsku. Řada Čechů, Moravanů a Slezanů si přesto neumí představit léto bez dovolené u moře. Nejčastěji se chystají do Chorvatska. A Chorvaté nám složili písničku, ve které nám děkují, že zachraňujeme jejich skomírající turistický průmysl, který dostal od koronaviru tvrdou ránu. A možná si z nás tak trochu dělají srandu.

VIDEO V Chorvatsku si z Čechů nejspíš někdo utahuje. Touto písní
Foto: tripzone.cz
Popisek: Středozemní moře při západu slunce
reklama

Strašidlo koronaviru dál obchází svět. Mnozí Češi si však ani teď nedokážou představit léto bez dovolené u moře. Jenže kam jet v časech, kdy se řada leteckých společností ocitla na hranici krachu a nejeden před pandemií hojně využívaný hotel oznámil, že je zavřený? Do Chorvatska! Společnost RegioJet Radima Jančury se rozhodla uspokojit hlad Čechů po dovolené u moře a vypravuje velké množství vlaků směřujících do nejoblíbenější dovolenkové země většiny Čechů.

V Chorvatsku si české touhy po dovolené u moře všimli a složili Čechům speciální písničku, u které jeden neví, zda Čechům, Moravanům a Slezanům děkují, že sedli do vlaku a jedou právě do Chorvatska. Na písničku upozornil server TN.cz.

Anketa

Sledujete i letos seriál Chalupáři?

38%
62%
hlasovalo: 6521 lidí
„Češi z Prahy, Brna a města Plzně zamířili do destinace Opuzen. A v žabkách se všichni vydají na horu,“ pěje mladý muž na mikrofon z plných plic a přidá obrázek klasického turisty s nevyhovující obuví, který se chystá po koupání v moři vyrazit do kopců na menší túru.

„Pamatuji si den, kdy jste se přihlásili a obsazenost nám tu zlepšili,“ jal se muž nadechovat ke druhé sloce zpívané v bujném rytmu. „Všechny turistické destinace pak slavily.“

Nakonec se mladý muž dovolává i pánaboha a žádá ho, aby z Česka do Chorvatska vyslal co nejvíc vlaků.

„Každá pomoc je teď vítaná! Ať bůh pošle tolik vlaků, kolik se dá. ... Je to vlak, který běží směrem k hranici. Děkujeme, že jste nás zachránili,“ zesiluje hlas zpěvák na závěr.

A pak ještě mohutně zvolá „Ahóóój!“

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Soukromé byty dejte těm, co je potřebují! Mladík z Prahy řešil bydlení. A má nápad

21:29 Soukromé byty dejte těm, co je potřebují! Mladík z Prahy řešil bydlení. A má nápad

Český rozhlas pátral po tom, jak se mladým lidem shání vlastní bydlení. „Je to hrozně nespravedlivý,…