VIDEO Václav Klaus protestuje: Odmítáme povinné dosídlování naší země cizinci. Měli bychom se připravovat na vystoupení z EU

13. 6. 2017 20:34

Exprezident Václav Klaus se velmi ostře vyjádřil k rozhodnutí Evropské komise pro porušení legislativy EU v souvislosti s kvótami na uprchlíky. Podle jeho slov nastal čas k odchodu z Evropské unie.

VIDEO Václav Klaus protestuje: Odmítáme povinné dosídlování naší země cizinci. Měli bychom se připravovat na vystoupení z EU
Foto: Hans Štembera
Popisek: Václav Klaus

„Zásadně a zcela rezolutně protestujeme proti rozhodnutí EU zahájit s Českou republikou řízení kvůli tzv. nerespektování přijímání migrantů na základě Bruselem nadiktovaných kvót. Protestujeme proti snaze trestat nás a přinutit nás k poslušnosti,“ poznamenal rázně Klaus se svým institutem. Podle jeho slov tak Evropská komise ukázala, jaké je postavení České republiky v Evropské unii a jaké s námi její vrcholní představitelé mají úmysly.  

„Odmítáme záměr povinně dosídlovat území našeho státu cizinci. Odmítáme dopustit přeměnu naší země v multikulturní společnost nepřizpůsobivých komunit, jaké vidíme v současnosti ve Francii či Velké Británii. A to ještě nezmiňujeme s masovou migrací spojený dnes už téměř každodenní terorismus,“ dodal exprezident. 

Hořce podotkl, že sice jsme dnes u rozhodovacích procesů v Evropské unii, ale nerozhodujeme. „Naše přítomnost nemá fakticky žádný význam. Náš hlas je ignorován. Nerozhoduje se podle nás. Rozhoduje se o nás,“ zmínil Klaus s tím, že bychom se neměli nechat vydírat hrozbami ukončení evropských dotací. Podle Klause je totiž nepotřebujeme a nechceme. „Odmítáme zhoubnou, silou prosazovanou politiku EU jako celek,“ řekl.

„Nastal čas začít připravovat odchod naší země z Evropské unie. Je to jediná cesta, jak náš stát, který jsme zdědili od našich předků a který máme povinnost jako svébytnou entitu předat budoucím generacím, udržet a zachránit,“ uzavřel Klaus.

Prohlášení Václava Klause a IVK k nepřijatelnému zacházení Evropské unie s Českou republikou

1. Zásadně a zcela rezolutně protestujeme proti rozhodnutí EU zahájit s Českou republikou řízení kvůli tzv. nerespektování přijímání migrantů na základě Bruselem nadiktovaných kvót. Protestujeme proti snaze trestat nás a přinutit nás k poslušnosti.

2. I těm, kteří to ještě nevěděli, ukázala tímto svým krokem Evropská komise, jaké je postavení České republiky v Evropské unii a jaké s námi její vrcholní představitelé mají úmysly.

3. Odmítáme pokračující bagatelizaci toho, co se právě teď, v úterý 13. června 2017, stalo. Jde o novou, dosud nevídanou věc. Odmítáme záměr povinně dosídlovat území našeho státu cizinci. Odmítáme dopustit přeměnu naší země v multikulturní společnost nepřizpůsobivých komunit, jaké vidíme v současnosti ve Francii či Velké Británii. A to ještě nezmiňujeme s masovou migrací spojený dnes už téměř každodenní terorismus.

4. Odmítáme argument, že musíme "být u toho", že musíme "být přítomni" rozhodování, že musíme být v tak zvaném "tvrdém jádru" unie. U rozhodovacích procesů v EU sice dnes jsme, ale my nerozhodujeme. Naše přítomnost nemá fakticky žádný význam. Náš hlas je ignorován. Nerozhoduje se podle nás. Rozhoduje se o nás.

5. Nenechme se vydírat hrozbami ukončení evropských dotací. Dotace nepotřebujeme a nechceme je. Odmítáme jak naše platby do Bruselu, tak dotace z Bruselu. Odmítáme zhoubnou, silou prosazovanou politiku EU jako celek.

6. Z toho všeho plyne jediný možný a současně jediný nutný závěr: nastal čas začít připravovat odchod naší země z Evropské unie. Je to jediná cesta, jak náš stát, který jsme zdědili od našich předků a který máme povinnost jako svébytnou entitu předat budoucím generacím, udržet a zachránit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Klára Samková k paktu OSN: V Evropě bude občanská válka. Klidně mě zavřete, ve vězení bude nejbezpečněji

8:27 Klára Samková k paktu OSN: V Evropě bude občanská válka. Klidně mě zavřete, ve vězení bude nejbezpečněji

Právnička Klára Samková se na sociální síti obsáhle rozepsala o důsledcích hlasování pro zprávu vyso…