VIDEO Z luxusní promenády se stalo hromadné pohřebiště. Terorista zabíjel ve francouzském Nice

15. 7. 2016 9:07

Na internetu se v posledních hodinách objevilo několik znepokojivých videí a fotografií z teroristického útoku v Nice. Některé záběry jsou natolik šokující, že je média při publikování raději rozostřují. Obyvatelé oblíbeného přímořského letoviska a vůbec všichni Francouzi jsou v šoku. Po děsivém listopadu přichází neméně děsivý červenec.

VIDEO Z luxusní promenády se stalo hromadné pohřebiště. Terorista zabíjel ve francouzském Nice
Foto: Youtube
Popisek: Teroristický útok ve francouzském Nice

Azurové pobřeží je považováno místními obyvateli a turisty za učiněný ráj. Luxusní promenáda lemována výstavnými domy a nekonečné pláže lákají každý rok miliony turistů ze všech koutů světa. Po včerejším krvavém teroristickém útoku však bude Nice místo ráje symbolizovat spíš peklo. Postaral se o to jednatřicetiletý Francouz tuniského původu, který z kabiny pětadvacetitunového kamionu nemilosrdně rozséval smrt.

Tisíce lidí se včera celý den bavily na oslavách u příležitosti výročí dobytí Bastily, které je mezi hrdými francouzskými republikány vnímáno jako nejvýznamnější státní svátek. Pro obyvatele Nice měly oslavy vrcholit závěrečným ohňostrojem, na který se přišli podívat i rodiče s dětmi. Pro všechny účastníky oslav se však netrpělivé čekání na ohňostroj změnilo v nejhorší noční můru. Mnohé z nich dělilo od smrti jen několik málo minut.

Pětadvacetitunový bílý kamion, řízený islámským fanatikem, učinil z místa oslav hromadné pohřebiště. Než byla apokalyptická jízda šíleného řidiče po dvou kilometrech ukončena policií, zanechal za sebou neuvěřitelnou spoušť. Celá promenáda je pokryta mrtvými těly zabalenými do modrých pytlů. Jen několik minut řádění tuniského islamisty rozhodlo o tom, že místo cesty domů se po oslavách vydají na cestu poslední.

Několika přímým účastníkům se podařilo natočit záběry ještě před tím, než policisté řidiče zastřelili. Stovky lidí v panice a naprostém zmatku klopýtají osvětlenou promenádou a snaží se zachránit svůj holý život. Křik, pláč a naprosté zděšení v očích turistů i místních obyvatel dostatečně vypovídají o atmosféře, která celé město zachvátila a ze které se jeho obyvatelé jen tak nevzpamatují.

V příštích hodinách jim v návratu do normálního života budou pomáhat psychologové a se štěstím přeživším také lékaři. Nyní se na místě pohybují také záchranáři, hasiči, policisté a příslušníci protiteroristických jednotek. I když se podaří úklidovým četám brzy zlikvidovat všechny připomínky hrůzného teroristického útoku, v myslích obyvatel Nice a vůbec všech Francouzů přetrvají navždy. Již od listopadových útoků v Paříži se země nachází ve výjimečném stavu, prezident Hollande nyní prohlásil, že jej prodlužuje o další tři měsíce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Josef Provazník

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Skandál kolem neziskovky Lékaři bez hranic na brněnské škole. Rozčílení rodiče dorazili na jednání zastupitelstva. A takto to dopadlo

20:59 Skandál kolem neziskovky Lékaři bez hranic na brněnské škole. Rozčílení rodiče dorazili na jednání zastupitelstva. A takto to dopadlo

Poslední letošní zasedání zastupitelstva v Brně-Bystrci mělo sice sváteční ladění, nevyhnulo se mu v…